Package Name - en to da-DK translation catalogue (2317 entries)

en: Other results (newest %d items)
da-DK: Andre resultater (nyeste %d poster)

en: Time
da-DK: Tid

en: Result
da-DK: Resultat

en: Use as result
da-DK: Brug som resultat

en: No history found!
da-DK: Ingen historie fundet!

en: Check Answer
da-DK: Kontrollér Svar

en: Back
da-DK: Tilbage

en: Review Your Answer
da-DK: Gennemgå Dit Svar

en: List of questions
da-DK: Liste over spørgsmål

en: This quiz hasn't got any questions
da-DK: Denne quiz har ikke nogen spørgsmål

en: You are not logged in! Please <a href="%s">login</a> to save the results. The results will be deleted after your session destroyed
da-DK: Du er ikke logget ind! Du skal <a href="%s"> logge ind </a> for at gemme resultaterne. Resultaterne slettes, når din session er ødelagt

en: Finish
da-DK: Afslut

en: Questions
da-DK: Spørgsmål

en: (h:m:s)
da-DK: (t:m:s)

en: No courses found!
da-DK: Ingen kurser fundet!

en: No course found.
da-DK: Ingen kursus fundet.

en: You have not enough money to withdraw
da-DK: Du har ikke nok penge til at trække sig tilbage

en: Number of courses
da-DK: Antal kurser

en: Additional Information
da-DK: Yderligere Information

en: Place order
da-DK: Angiv bestilling

en: No payment methods is available.
da-DK: Der er ingen betalingsmetoder til rådighed.

en: Your order
da-DK: Din bestilling

en: Other results (Latest %d items)
da-DK: Andre resultater (Seneste %d elementer)

en: You have reached %d of %d points (%s)
da-DK: Du har nået %d af %d point (%s)

en: Wrong
da-DK: Forkert

en: Empty
da-DK: Tom

en: passed
da-DK: bestået

en: failed
da-DK: mislykkedes

en: Your quiz grade <b>%s</b>. Quiz requirement <b>%s</b>
da-DK: Din quiz grade <b>%s</ b>. Quiz krav <b>%s</ b>

en: You have to <a class="login" href="%s">login</a> to fill out this form
da-DK: Du skal <a class="login" href="%s">logge ind</a> for at udfylde denne formular

en: Your account has already signed up to create courses.
da-DK: Din konto er allerede tilmeldt for at oprette kurser.

en: LearnPress <strong>Checkout</strong> page is not set up.
da-DK: LearnPress <strong>Checkout</ strong> siden er ikke oprettet.

en: Please contact to administrator for setting up this page.
da-DK: Kontakt venligst administratoren for at konfigurere denne side.

en: Please <a href="%s" target="_blank">setup</a> it so user can purchase a course.
da-DK: Please <a href="%s" target="_blank">setup</a>, så brugeren kan købe et kursus.

en: Basic Information
da-DK: Grundlæggende oplysninger

en: Update
da-DK: Opdatering

en: About Yourself
da-DK: Om dig selv

en: Profile Picture
da-DK: Profilbillede

en: Change Picture
da-DK: Skift Billede

en: Picture
da-DK: Billede

en: Use Gravatar
da-DK: Brug Gravatar

en: Use Picture
da-DK: Brug Billede

en: Upload Picture
da-DK: Upload Billede

en: Please use an image that's at least 250px in width, 250px in height and under 2MB in size
da-DK: Brug venligst et billede, der er mindst 250px i bredde, 250px i højde og under 2MB i størrelse

en: Choose File
da-DK: Vælg Fil

en: Apply Changes
da-DK: Anvend ændringer

en: Biographical Info
da-DK: Biografisk Info

en: Share a little biographical information to fill out your profile. This may be shown publicly.
da-DK: Del lidt biografiske oplysninger for at udfylde din profil. Dette kan vises offentligt.

en: Username cannot be changed.
da-DK: Brugernavn kan ikke ændres.

en: First Name
da-DK: Fornavn

en: Last Name
da-DK: Efternavn

en: Nickname *
da-DK: Brugernavn *

en: Display name publicly as
da-DK: Vis navn offentligt som

en: Account Management
da-DK: Kontostyring

en: Old Password
da-DK: Gammelt Kodeord

en: New Password
da-DK: Nyt Kodeord

en: Repeat New Password
da-DK: Gentag Nyt Kodeord

en: Update Profile
da-DK: Opdater Profil

en: You have not got any orders yet!
da-DK: Du har ikke fået nogen ordrer endnu!

en: Learning progress
da-DK: Læring fremskridt

en: Nickname
da-DK: Alias

en: Old password
da-DK: Gammelt kodeord

en: Confirmation password
da-DK: Bekræftelsesadgangskode

en: New password does not match!
da-DK: Ny adgangskode stemmer ikke overens!

en: Buy this course
da-DK: Køb dette kursus

en: Take this course
da-DK: Tag kurset

en: The class is full so the enrollment is close. Please contact the site admin.
da-DK: Klassen er fuld, så tilmeldingen er tæt. Kontakt venligst webstedets administrator.

en: Retake course (+%d)
da-DK: Genoptag kurset (+%d)

en: Finish course
da-DK: Afslut kursus

en: You have purchased this course. Please wait for approval.
da-DK: Du har købt dette kursus. Vent venligst til godkendelse.

en: You can't start quiz because you have finished this course.
da-DK: Du kan ikke starte quiz fordi du er færdig med dette kursus.

en: No questions
da-DK: Ingen spørgsmål

en: %d of %d items
da-DK: %d af %d elementer

en: Edit item
da-DK: Rediger element

en: Student List
da-DK: Elevliste

en: Curriculum is empty.
da-DK: Læseplanen er tom.

en: Students Enrolled
da-DK: Studerende Indskrevet

en: Learning
da-DK: Læring

en: and one student enrolled. | and %s students enrolled.
da-DK[0]: og en studerende indskrevet.
da-DK[1]: og %s studerende indskrevet.

en: One student enrolled. | %s students enrolled.
da-DK[0]: En studerende indskrevet.
da-DK[1]: %s studerende indskrevet.

en: No student enrolled.
da-DK: Ingen studerende indskrevet.

en: Final Quiz
da-DK: Endelig Quiz

en: Passed
da-DK: Bestået

en: Failed
da-DK: Mislykkedes

en: Viewed
da-DK: Har set

en: In Progress
da-DK: I Gang

en: No member found!
da-DK: Intet medlem fundet!

en: Other Members
da-DK: Andre Medlemmer

en: Almost done. Review the membership information and pricing below then <strong>click the "Complete Payment" button</strong> to finish your order.
da-DK: Næsten færdig. Gennemgå medlemskabsoplysningerne og priserne nedenfor, så klik <strong>på knappen "Komplet betaling"</strong> for at afslutte din ordre.

en: Membership Level
da-DK: Medlemskabsniveau

en: Change level
da-DK: Skift niveau

en: Membership level:
da-DK: Medlemskabsniveau:

en: <p class="pmpro_level_discount_applied">The <strong>%s</strong> code has been applied to your order.</p>
da-DK: <p class="pmpro_level_discount_applied">Koden <strong>%s</ strong> er blevet anvendt til din ordre.</ p>

en: Price:
da-DK: Pris:

en: Expires after:
da-DK: Udløber efter:

en: Click here to change your discount code
da-DK: Klik her for at ændre din rabatkode

en: Do you have a discount code?
da-DK: Har du rabatkode?

en: Click here to enter your discount code
da-DK: Klik her for at indtaste din rabatkode

en: Discount Code
da-DK: Rabat kode

en: Description:
da-DK: Beskrivelse:

en: Apply
da-DK: Ansøge

en: Account Information
da-DK: Kontooplysninger

en: Already have an account?
da-DK: Har du allerede en bruger?

en: Login here
da-DK: Log ind her

en: E-mail Address
da-DK: Email Adresse

en: Confirm E-mail Address
da-DK: Bekræft Email Adresse

en: Full Name
da-DK: Fulde Navn

en: LEAVE THIS BLANK
da-DK: FORLAD DENNE BLANKE

en: You are logged in as <strong>%s</strong>. If you would like to use a different account for this membership, <a href="%s">log out now</a>.
da-DK: Du er logget ind som <strong>%s</ strong>. Hvis du vil bruge en anden konto til dette medlemskab, <a href="%s">logger ud nu</a>.

en: Choose your Payment Method
da-DK: Vælg din Betalingsmetode.

en: Check Out with a Credit Card Here
da-DK: Tjek Med Et Kreditkort Her

en: Check Out with PayPal
da-DK: Tjek Med PayPal

en: Billing Address
da-DK: Betalingsadresse

en: Address 1
da-DK: Adresse 1

en: Address 2
da-DK: Adresse 2

en: City
da-DK: By

en: State
da-DK: Stat

en: Postal Code
da-DK: Postnummer

en: City, State Zip
da-DK: By, Stat Zip

en: Country
da-DK: Land

en: Confirm E-mail
da-DK: Bekræft Email

en: Payment Information
da-DK: Betalingsinformation

en: We Accept %s
da-DK: Vi Accepterer %s

en: Card Type
da-DK: Korttype

en: Card Number
da-DK: Kortnummer

en: Expiration Date
da-DK: Udløbsdato

en: what's this?
da-DK: hvad er det?

en: I agree to the %s
da-DK: Jeg accepterer %s

en: Complete Payment
da-DK: Gennemfør Betaling

en: Link project
da-DK: Link projekt

en: PROJECT DESCRIPTION
da-DK: PROJEKT BESKRIVELSE

en: Something went wrong.
da-DK: Noget gik galt.

en: Invalid event request.
da-DK: Ugyldig begivenhedsanmodning.

en: Quantity must integer.
da-DK: Mængde skal heltal.

en: You are registerd %s slot this event.
da-DK: Du er registreret %s slot denne begivenhed.

en: Please select payment method.
da-DK: Vælg venligst betalingsmetode.

en: Book ID <strong>%s</strong> completed! We 'll send mail to <strong>%s</strong> when it is approve.
da-DK: Bog-id <strong>%s</ strong> afsluttet! Vi sender mail til <strong>%s</ strong>, når den godkendes.

[ctx: Page title]
en: Auth Account
da-DK: Auth-konto

[ctx: post type general name]
en: Books
da-DK: Bøger

[ctx: post type singular name]
en: Book
da-DK: Bestil

[ctx: admin menu]
en: Books
da-DK: Bøger

[ctx: add new on admin bar]
en: Book
da-DK: Bestil

en: Add New Book
da-DK: Tilføj Ny Bog

en: New Book
da-DK: Ny Bog

en: Edit Book
da-DK: Rediger Bog

en: View Book
da-DK: Se Bog

en: Books
da-DK: Bøger

en: Event type
da-DK: Hændelsestype

en: Booked/Total
da-DK: Reserveret / Total

en: <span class="event_auth_event_type">Free</span>
da-DK: <span class="event_auth_event_type">Gratis</span>

en: <span class="event_auth_event_type">Cost</span><br /><strong>( %s/Slot )</strong>
da-DK: <span class="event_auth_event_type">Koste</span><br /><strong>( %s/Slot )</strong>

en: The <strong>TP Event</strong> is not installed and/or activated. Please install and/or activate before you can using <strong>TP Event Auth</strong> add-on
da-DK: <strong>TP-begivenhed</ strong> er ikke installeret og/eller aktiveret. Installer venligst og/eller aktiver, inden du kan bruge <strong>TP Event Auth</strong> add-on

en: The email address you entered is invalid.
da-DK: Den email-adresse, du indtastede, er ugyldig.

en: The email address or username you entered already exists!
da-DK: E-mail-adressen eller brugernavnet du indtastede eksisterer allerede!

en: Your key have been exprired.
da-DK: Din nøgle er udløbet.

en: Your key is invalid.
da-DK: Din nøgle er ugyldig.

en: Your password not match.
da-DK: Dit kodeord matcher ikke.

en: Your password has changed.
da-DK: Dit kodeord er ændret.

en: Please fill all the require field.
da-DK: Udfyld venligst alt krævet felt.

en: Log In
da-DK: Log På

en: You are not login yet!
da-DK: Du er ikke logget ind endnu!

en: Extra
da-DK: Ekstra

en: No payment.
da-DK: Ingen betaling.

en: Booked quantity
da-DK: Reserveret mængde

en: Cost(%s/slot)
da-DK: Omkostninger(%s/slot)

en: This controlls enable payment method
da-DK: Disse kontroller aktiverer betalingsmetode

en: Production environment
da-DK: Produktionsmiljø

en: Test environment
da-DK: Testmiljø

en: General settings
da-DK: Generelle indstillinger

en: The following options environment of payment.
da-DK: Følgende indstillinger betalingsmiljø.

en: Environment
da-DK: Miljø

en: This controlls test or production mode.
da-DK: Dette styrer test- eller produktionsfunktionen.

en: Test
da-DK: Prøve

en: Production.
da-DK: Produktion.

en: Booking times free/email
da-DK: Booking gange gratis/email

en: This controlls how many time booking free event of an email.
da-DK: Dette styrer hvor mange tid der booker gratis begivenhed med en email.

en: Cancel payment status.
da-DK: Annuller betalingsstatus.

en: How long cancel a payment.
da-DK: Hvor længe afbryde en betaling.

en: The following options affect how prices are displayed on the frontend.
da-DK: Følgende indstillinger påvirker, hvordan priserne vises på frontenden.

en: This controlls what the email
da-DK: Dette styrer hvad e-mailen

en: This set email from name
da-DK: Dette sæt email fra navn

en: This set email send
da-DK: Dette sæt email send

en: This set email subject
da-DK: Dette sæt email emne

en: This controlls what the currency prices
da-DK: Dette styrer hvad valuta priserne

en: This controlls the position of the currency symbol
da-DK: Dette styrer valutasymbolets position

en: This controlls which the page.
da-DK: Dette styrer som siden.

en: ---Select page---
da-DK: --- Vælg side ---

en: Forgot Pass
da-DK: Glemt Pass

en: Payment Status
da-DK: Betalingsstatus

en: You have been registered successful our <a href="%s">event</a>. Please go to the following link for more details.<br /><a href="%s">Your account.</a>
da-DK: Du er blevet registreret succesfuld vores <a href="%s">begivenhed</a>. Gå til det følgende link for flere detaljer. <br /> <a href="%s">Din konto.</a>

en: <span class="event_auth_user_is_not_login">You must <a href="%s">Login</a> to Our site to register this event!</span>
da-DK: <span class="event_auth_user_is_not_login">Du skal <a href="%s">Log på</a> til vores websted for at registrere denne begivenhed!</span>

en: <p><span><strong>Total Slot:</strong> %s</span> | <span class="event_auth_booked notice"><strong>Booked Time:</strong> %s</span> | <span class="event_auth_booked notice"><strong>Booked Slot:</strong> %s</span> | <span><strong>Cost:</strong> %s/Slot </p>
da-DK: <p><span><strong>Total Slot:</strong> %s</span> | <span class="event_auth_booked notice"><strong>Booket Tid:</strong> %s</ span> | <span class="event_auth_booked notice"><strong>Booket slot:</strong> %s</span> | <span><strong>Omkostninger:</strong> %s/Slot</p>

en: Start Time
da-DK: Starttidspunkt

en: Finish Time
da-DK: Afslut Tid

en: Event Participants
da-DK: Eventdeltagere

en: Buy Ticket
da-DK: Køb Billet

en: Booked Times
da-DK: Bookede Tider

en: Booked Slots
da-DK: Bookede Slots

en: Pay with
da-DK: Betal med

en: Sold Out
da-DK: Udsolgt

en: Book Now
da-DK: Book Nu

en: Sometimes, a picture is worth a thousand words.
da-DK: Nogle gange er et billede værd at tusinde ord.

en: Select font size. Unit is px
da-DK: Vælg skriftstørrelse. Enheden er px

en: Custom Settings
da-DK: Brugerdefinerede Indstillinger

en: Select the text color.
da-DK: Vælg tekstfarven.

en: Border color
da-DK: Border farve

en: Select background color
da-DK: Vælg baggrundsfarve

en: Hover color
da-DK: Hover farve

en: Select the hover text color.
da-DK: Vælg svingtekstfarven.

en: Hover border color
da-DK: Hover grænsen farve

en: Hover background color
da-DK: Hover baggrundsfarve

en: Select icon
da-DK: Vælg ikon

en: Select the icon
da-DK: Vælg ikonet

en: Icon size.
da-DK: Ikonstørrelse.

en: Select the icon font size. Unit is px
da-DK: Vælg ikonets skriftstørrelse. Enheden er px

en: Button size
da-DK: Knapstørrelse

en: Select categories
da-DK: Vælg kategorier

en: Slider Settings
da-DK: Skydeindstillinger

en: Posts per category
da-DK: Stillinger pr. Kategori

en: Display posts with carousel.
da-DK: Vis stillinger med karrusel.

en: Display Countdown Box.
da-DK: Vis Nedtællingsboks.

en: Text Settings
da-DK: Tekstindstillinger

en: Text alignment
da-DK: Tekstjustering

en: Text at left
da-DK: Tekst til venstre

en: Text at center
da-DK: Tekst i midten

en: Text at right
da-DK: Tekst til højre

en: Select Icon
da-DK: Vælg Ikon

en: Icon Settings
da-DK: Ikonindstillinger

en: Display course categories.
da-DK: Vis kursuskategorier.

en: Items visible
da-DK: Varer synlige

en: Display courses search box.
da-DK: Vis kurser søgefelt.

en: Description for search course.
da-DK: Beskrivelse til søgekursus.

en: Display courses.
da-DK: Vis kurser.

en: Heading text
da-DK: Tekstoverskrift

en: Limit number courses.
da-DK: Grænsekurser.

en: Select order by.
da-DK: Vælg ordre med.

en: Grid Settings
da-DK: Gitterindstillinger

en: Limit Tab
da-DK: Begræns Fanebladet

en: Tabs Settings
da-DK: Faner Indstillinger

en: Display Gallery Images.
da-DK: Vis Galleri Billeder.

en: Write the heading.
da-DK: Skriv overskriften.

en: Thim: Gallery Posts
da-DK: Thim: Galleri Indlæg

en: Display Gallery Posts.
da-DK: Vis Galleriindlæg.

en: Display Google Map.
da-DK: Vis Google Map.

en: Number events display
da-DK: Antal begivenheder display

en: Thim Heading
da-DK: Thim Overskrift

en: Display heading.
da-DK: Vis overskrift.

en: Write the title for the heading.
da-DK: Skriv titlen til overskriften.

en: Heading color
da-DK: Overskrift farve

en: Select the title color.
da-DK: Vælg titelfarven.

en: Heading Settings
da-DK: Overskriftsindstillinger

en: Heading tag
da-DK: Overskrift tag

en: Choose heading element.
da-DK: Vælg overskriftselement.

en: Use custom or default title?
da-DK: Brug brugerdefineret eller standardtitel?

en: If you select default you will use default title which customized in typography.
da-DK: Hvis du vælger standard, bruger du standardtitel, som er tilpasset i typografi.

en: Font size
da-DK: Skriftstørrelse

en: Custom title font size.
da-DK: Brugerdefineret titel skriftstørrelse.

en: Font Weight
da-DK: Fontvægt

en: Custom font weight
da-DK: Brugerdefineret skrifttype vægt

en: Custom title font weight.
da-DK: Brugerdefineret titel skrifttype vægt.

en: Font style
da-DK: Skrifttype

en: Choose the title font style
da-DK: Vælg titel skrifttypestil

en: Custom title font style.
da-DK: Brugerdefineret titel skrifttype.

en: Sub heading
da-DK: Underrubrik

en: Enter sub heading.
da-DK: Indtast underrubrik.

en: Sub heading color
da-DK: Underrubrik farve

en: Select the sub heading color.
da-DK: Vælg underrubrikfarve.

en: Show Separator?
da-DK: Vis Separator?

en: Tick it to show the separator between title and description.
da-DK: Marker det for at vise separatoren mellem titel og beskrivelse.

en: Separator color
da-DK: Separator farve

en: Choose the separator color.
da-DK: Vælg separatorfarven.

en: Heading color
da-DK: Overskrift farve

en: Size heading
da-DK: Størrelsesoverskrift

en: Custom heading
da-DK: Tilpasset overskrift

en: Custom title font size. Unit is pixel
da-DK: Brugerdefineret titel skriftstørrelse. Enheden er pixel

en: Select Custom Title Font Weight
da-DK: Vælg Brugerdefineret Titel Skrifttype Vægt

en: Margin Bottom
da-DK: Margen Nederst

en: Show separator
da-DK: Vis separator

en: Description size
da-DK: Beskrivelse størrelse

en: Custom description font size. Unit is pixel
da-DK: Brugerdefineret skriftstørrelse. Enheden er pixel

en: Description font weight
da-DK: Beskrivelse skrifttype vægt

en: Select custom description font weight
da-DK: Vælg brugerdefineret skrifttype

en: Description color
da-DK: Beskrivelse farve

en: Select the description color.
da-DK: Vælg beskrivelsesfarve.

en: Read More Settings
da-DK: Læs Flere Indstillinger

en: Apply read more link to:
da-DK: Anvend læs mere link til:

en: Target link
da-DK: Mållink

en: Read more text
da-DK: Læs mere tekst

en: Provide text read more text.
da-DK: Giv tekst læs mere tekst.

en: Text color
da-DK: Tekstfarve

en: Select the read more text color.
da-DK: Vælg læs mere tekstfarve.

en: Select the read more border color.
da-DK: Vælg den læs mere kantfarve.

en: Select the read more background color.
da-DK: Vælg læs mere baggrundsfarve.

en: Text hover color
da-DK: Tekst svæve farve

en: Select the read more text hover color.
da-DK: Vælg læser mere tekst sving farve.

en: Background hover color
da-DK: Baggrundsvifte farve

en: Select the read more background hover color.
da-DK: Vælg læs mere baggrundsfarvefarve.

en: Icon type
da-DK: Ikon type

en: Select icon type to display
da-DK: Vælg ikontype, der skal vises

en: Icon Font Size
da-DK: Ikon Skriftstørrelse

en: Custom icon font size. Unit is pixel
da-DK: Brugerdefineret ikon skriftstørrelse. Enheden er pixel

en: Image Icon
da-DK: Billedikon

en: Select custom image icon
da-DK: Vælg brugerdefineret billedikon

en: Width box icon
da-DK: Bredde boks ikon

en: Custom width box icon. Unit is pixel
da-DK: Brugerdefineret breddeboksikon. Enheden er pixel

en: Icon border color
da-DK: Ikonets randfarve

en: Select the icon border color.
da-DK: Vælg ikonets randfarve.

en: Icon background color
da-DK: Ikon baggrundsfarve

en: Select the icon background color.
da-DK: Vælg ikonets baggrundsfarve.

en: Icon hover color
da-DK: Ikon svæver farve

en: Select the icon hover color.
da-DK: Vælg ikonet svævefarve.

en: Icon border hover color
da-DK: Ikon grænsevægge farve

en: Select icon border hover color.
da-DK: Vælg ikon grænsevægge farve.

en: Icon background hover color
da-DK: Ikon baggrundsveje farve

en: Select the icon background hover color.
da-DK: Vælg ikonet baggrundsskift farve.

en: Icon shape
da-DK: Ikon form

en: Box style
da-DK: Box stil

en: Type icon box
da-DK: Type ikon boks

en: Display list posts.
da-DK: Vis listelister.

en: Display Login Form.
da-DK: Vis indmeldingsformular.

en: Show Captcha
da-DK: Vis Captcha

en: Use captcha in register form
da-DK: Brug captcha i registreringsformular

en: Images url
da-DK: Billeder url

en: Number of columns display
da-DK: Antal kolonner vises

en: Display course instructors.
da-DK: Vis kursusinstruktører.

en: Display Our Team.
da-DK: Vis Vores Team.

en: Display social icon.
da-DK: Vis socialt ikon.

en: Thim: Tab events
da-DK: Thim: Så Events

en: Display testimonials.
da-DK: Vis testimonials.

en: Carousel
da-DK: Karrusel

en: Display Timetable.
da-DK: Visningstider.

en: Display twitter feed
da-DK: Vis twitter feed

en: Poster background display on popup video.
da-DK: Plakat baggrundsvisning på popup video.

en: Popup Settings
da-DK: Popup-indstillinger

[ctx: placeholder]
en: Search Products&hellip;
da-DK: Søg Produkter&hellip;

[ctx: label]
en: Search for:
da-DK: Søge efter:

[ctx: submit button]
en: Search
da-DK: Søg

en: Remove this item
da-DK: Fjern denne vare

en: No products in the cart.
da-DK: Ingen varer i kurven.

en: Hello %s%s%s (not %2$s? %sSign out%s)
da-DK: Hej %s%s%s (note %2$s?% Log ud %s)

en: From your account dashboard you can view your %1$srecent orders%2$s, manage your %3$sshipping and billing addresses%2$s and %4$sedit your password and account details%2$s.
da-DK: Fra dit kontobandpanel kan du se dine %1$srecent-ordrer %2$s, administrere dine %3$sshipping- og faktureringsadresser%2$s og %4$sedit dit kodeord og kontooplysninger%2$s.

en: Username or email address
da-DK: Brugernavn eller e-mail-adresse

en: Not a member yet?
da-DK: Ikke medlem endnu?

en: Email address
da-DK: Email adresse

en: Are you a member?
da-DK: Er du medlem?

en: Enter a new password below.
da-DK: Indtast en ny adgangskode nedenfor.

en: Re-enter new password
da-DK: Indtast ny adgangskode

en: Rated %s out of 5
da-DK: Vurderet %s ud af 5

en: %s customer review | %s customer reviews
da-DK[0]: %s kundeanmeldelse
da-DK[1]: %s kundeanmeldelser

en: Related products
da-DK: Relaterede produkter

en: Your comment is awaiting approval
da-DK: Din kommentar afventer godkendelse

en: verified owner
da-DK: verificeret ejer

en: Rated %d out of 5
da-DK: Bedømt %d ud af 5

en: You may also like&hellip;
da-DK: Du vil måske også kunne lide&hellip;

en: Product Description
da-DK: Produkt Beskrivelse

en: Only display featured courses
da-DK: Vis kun udvalgte kurser

en: Text View All Courses
da-DK: Tekst Se Alle Kurser

en: View All Position
da-DK: Se Alle Positioner

en: Grid Layout Options
da-DK: Indstillinger for gitterlayout

en: Tabs Options
da-DK: Faner Indstillinger

en: Limit Items Per Tab
da-DK: Begræns elementer pr. Faneblad

en: Select Category Tabs
da-DK: Vælg Kategori Faner

en: Current version of LearnPress doesn't support this layout. Please upgrade to LearnPress 1.x
da-DK: Nuværende version af LearnPress understøtter ikke dette layout. Opgrader venligst til LearnPress 1.x

en: Thim: Courses Collection
da-DK: Thim: Kurser Collection

en: Display list courses collection
da-DK: Vis liste kurser indsamling

en: Collection Courses
da-DK: Samlingskurser

en: Limit collections
da-DK: Begræns samlinger

en: Feature Items
da-DK: Funktionselementer

en: Thim: Courses Searching
da-DK: Thim: Kurser, Der Søger

en: Search courses
da-DK: Søg kurser

en: Search Layout
da-DK: Søg Layout

en: Search Courses
da-DK: Søg Kurser

en: Provide the title for search course widget.
da-DK: Giv titlen til søgning kursus widget.

en: Description for search course widget.
da-DK: Beskrivelse for søgning kursus widget.

en: Provide the description for search course widget.
da-DK: Giv beskrivelsen for søgning kursus widget.

en: What do you want to learn today?
da-DK: Hvad vil du lære i dag?

en: Thim: Empty Space
da-DK: Thim: Tomt Rum

en: Add space width custom height
da-DK: Tilføj pladsbredde tilpasset højde

en: Height
da-DK: Højde

en: Enter empty space height.
da-DK: Indtast tom pladshøjde.

en: Thim: Gallery Images
da-DK: Thim: Galleri Billeder

en: Add gallery image
da-DK: Tilføj galleri billede

en: Select image from media library.
da-DK: Vælg billede fra mediebibliotek.

en: Image size
da-DK: Billedestørrelse

en: Enter image size. Example: "thumbnail", "medium", "large", "full"
da-DK: Indtast billedstørrelse. Eksempel: "thumbnail", "medium", "large", "full"

en: Image Link
da-DK: Billede Link

en: Enter URL if you want this image to have a link. These links are separated by comma (Ex: #,#,#,#)
da-DK: Indtast URL, hvis du vil have dette billede til at have et link. Disse links er adskilt af komma (Ex: #, #, #, #)

en: Visible Items
da-DK: Synlige elementer

en: Tablet Items
da-DK: Tabletter

en: Link Target
da-DK: Link Mål

en: Same window
da-DK: Samme vindue

en: New window
da-DK: Nyt vindue

en: Thim: Gallery Posts
da-DK: Thim: Galleri Indlæg

en: Display gallery posts
da-DK: Vis galleri indlæg

en: Limit
da-DK: Begrænse

en: A Google Maps widget.
da-DK: En Google Maps-widget.

en: Get Map By
da-DK: Få kort ved

en: Address
da-DK: Adresse

en: Coordinates
da-DK: Koordinater

en: Map center
da-DK: Kortcenter

en: The name of a place, town, city, or even a country. Can be an exact address too.
da-DK: Navnet på et sted, en by, en by eller endda et land. Kan også være en nøjagtig adresse.

en: Enter your Google Map API Key. Refer on https://developers.google.com/maps/documentation/javascript/get-api-key#get-an-api-key
da-DK: Indtast din Google Map API-nøgle. Se https://developers.google.com/maps/documentation/javascript/get-api-key#get-an-api-key

en: Set map display options.
da-DK: Indstil kortvisningsmuligheder.

en: Zoom level
da-DK: Zoomniveau

en: A value from 0 (the world) to 21 (street level).
da-DK: En værdi fra 0 (verden) til 21 (gadeplan).

en: Scroll to zoom
da-DK: Rul for at zoome

en: Allow scrolling over the map to zoom in or out.
da-DK: Tillad at rulle over kortet for at zoome ind eller ud.

en: Allow dragging the map to move it around.
da-DK: Tillad at trække kortet for at flytte det rundt.

en: Use markers to identify points of interest on the map.
da-DK: Brug markører til at identificere interessepunkter på kortet.

en: Show marker at map center
da-DK: Vis markør på kortcenter

en: Marker Icon
da-DK: Marker-ikon

en: Replaces the default map marker with your own image.
da-DK: Erstatter standardkortmarkøren med dit eget billede.

en: Marker positions
da-DK: Marker positioner

en: Place
da-DK: Placere

en: Thim: Heading
da-DK: Thim: Overskrift

en: Sub heading color
da-DK: Underrubrik farve

en: Custom Font Heading
da-DK: Brugerdefineret skrifttype

en: Show Separator
da-DK: Vis Separator

en: This is an icon box.
da-DK: Dette er en ikon boks.

en: Write a short description, that will describe the title or something informational and useful.
da-DK: Skriv en kort beskrivelse, der beskriver titlen eller noget informativt og nyttigt.

en: Custom font size
da-DK: Brugerdefineret skriftstørrelse

en: Parent
da-DK: Forældre

en: Complete Box
da-DK: Komplet Boks

en: Display Read More
da-DK: Vis Læs Mere

en: Show Link To Icon
da-DK: Vis Link Til Ikon

en: Font 7 stroke Icon
da-DK: Font 7 slag ikon

en: Custom Image
da-DK: Brugerdefineret Billede

en: Icon at Left
da-DK: Ikon til Venstre

en: Icon at Right
da-DK: Ikon til Højre

en: Icon at Top
da-DK: Ikon øverst

en: Type Icon Box
da-DK: Type Ikon Boks

en: Contact Info
da-DK: Kontaktoplysninger

en: Widget Background
da-DK: Widget Baggrund

en: Video Background
da-DK: Video Baggrund

en: Select video
da-DK: Vælg video

en: Select an uploaded video in mp4 format. Other formats, such as webm and ogv will work in some browsers. You can use an online service such as <a href='http://video.online-convert.com/convert-to-mp4' target='_blank'>online-convert.com</a> to convert your videos to mp4.
da-DK: Vælg en uploadet video i mp4-format. Andre formater, såsom webm og ogv, vil fungere i nogle browsere. Du kan bruge en onlinetjeneste som <a href='http://video.online-convert.com/convert-to-mp4' target='_blank'>online-convert.com</a> for at konvertere dine videoer til mp4.

en: Select cover image
da-DK: Vælg omslagsbillede

en: Display link and description
da-DK: Vis link og beskrivelse

en: Title on here
da-DK: Titel på her

en: Link of title
da-DK: Link af titel

en: Thim: List Events
da-DK: Thim: Liste Begivenheder

en: Display list events
da-DK: Vis liste begivenheder

en: Text Link All
da-DK: Tekst Link Alle

en: View All
da-DK: Se Alt

en: No Image
da-DK: Intet Billede

en: Thim: List Posts
da-DK: Thim: Liste Indlæg

en: Display list posts
da-DK: Vis listelister

en: From Blog
da-DK: Fra Bloggen

en: Number Post
da-DK: Antal Post

en: Show Description
da-DK: Vis Beskrivelse

en: Show feature posts
da-DK: Vis funktion indlæg

en: Select Image Size
da-DK: Vælg Billedstørrelse

en: Items vertical
da-DK: Varer lodret

en: Items display with vertical. Enter 0 if doesn't show vertical
da-DK: Varer vises med lodret. Indtast 0, hvis ikke vises lodret

en: Link All Posts
da-DK: Link Alle Indlæg

en: Text All Posts
da-DK: Tekst Alle Indlæg

en: No Style
da-DK: Ingen Stil

en: Thim: Login Form
da-DK: Thim: Login Formular

en: Add login form
da-DK: Tilføj login formular

en: Use captcha in register and login form
da-DK: Brug captcha i register og login formular

en: You have logged in. <a href="%s">Sign Out</a>
da-DK: Du har logget ind. <a href="%s">Log ud</a>

en: Invalid username or password. Please try again!
da-DK: Forkert brugernavn eller kodeord. Prøv igen!

en: Please enter a username!
da-DK: Indtast venligst et brugernavn!

en: Please type your e-mail address!
da-DK: Indtast venligst din e-mail-adresse!

en: This username is already registered. Please choose another one!
da-DK: Dette brugernavn er allerede registreret. Vælg venligst en anden!

en: This email is already registered. Please choose another one!
da-DK: Denne email er allerede registreret. Vælg venligst en anden!

en: The email address isn't correct. Please try again!
da-DK: E-mail-adressen er ikke korrekt. Prøv igen!

en: The username is invalid. Please try again!
da-DK: Brugernavnet er ugyldigt. Prøv igen!

en: Passwords must matched!
da-DK: Kodeordene skal være ens!

en: Repeat Password
da-DK: Gentag adgangskode

en: Sign up
da-DK: Tilmelde

en: Are you a member?
da-DK: Er du medlem?

en: Login now
da-DK: Log ind nu

en: Your site does not allow users registration.
da-DK: Dit websted tillader ikke brugerens registrering.

en: Please enter a username or email!
da-DK: Indtast venligst et brugernavn eller e-mail!

en: The user does not exist. Please try again!
da-DK: Brugeren eksisterer ikke. Prøv igen!

en: Get Your Password
da-DK: Få Dit Kodeord

en: Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
da-DK: Glemt dit kodeord? Indtast venligst dit brugernavn eller din emailadresse. Du vil modtage et link for at oprette en ny adgangskode via e-mail.

en: Username or email
da-DK: Brugernavn eller e-mail

en: Reset password
da-DK: Nulstille kodeord

en: The key is expired. Please try again!
da-DK: Nøglen er udløbet. Prøv igen!

en: The key is invalid. Please try again!
da-DK: Nøglen er ugyldig. Prøv igen!

en: The password is invalid. Please try again!
da-DK: Adgangskoden er ugyldig. Prøv igen!

en: Change Password
da-DK: Skift Kodeord

en: New password
da-DK: Nyt kodeord

en: Registration is successful. Confirmation will be e-mailed to you.
da-DK: Registreringen er vellykket. Bekræftelse vil blive sendt til dig.

en: Check your email to get a link to create a new password.
da-DK: Tjek din email for at få et link til at oprette en ny adgangskode.

en: Password changed. You can <a href="%s">login</a> now.
da-DK: Adgangskode ændret. Du kan <a href="%s">logge ind</a> nu.

en: Login with your site account
da-DK: Log ind med dit websted konto

en: Remember Me
da-DK: Husk Mig

en: Not a member yet?
da-DK: Ikke medlem endnu?

en: Register now
da-DK: Registrer nu

en: Text Login
da-DK: Tekst Login

en: Text for Register
da-DK: Tekst til Registrering

en: Text Logout
da-DK: Tekst Logout

en: Thim: Login Popup
da-DK: Thim: Log ind Popup

en: Register Label
da-DK: Registrer Etiket

en: Enter shortcode to show in form Login
da-DK: Indtast shortcode for at vise i form Login

en: Thim: Multiple Images
da-DK: Thim: Flere Billeder

en: Add multiple images
da-DK: Tilføj flere billeder

en: Enter your heading.
da-DK: Indtast din overskrift.

en: Thim: 1 Course Instructors
da-DK: Thim: 1 kursusinstruktører

en: Show carousel slider instructors of one course feature.
da-DK: Vis karrusel skyder instruktører af en kursus funktion.

en: Visible instructors
da-DK: Synlige instruktører

en: There are no publish courses available yet.
da-DK: Der er endnu ikke offentliggjort kurser til rådighed.

en: Invalid the one course ID.
da-DK: Ugyldigt et kursus ID.

en: The one course has not been publish yet. <a href="%s">Edit</a>.
da-DK: Et kursus er endnu ikke offentliggjort. <a href="%s">Rediger</a>.

en: Thim: Our Team
da-DK: Thim: Vores Team

en: Text Link
da-DK: Tekstlink

en: Provide the text link that will be applied to box our team.
da-DK: Giv den tekstlink, der vil blive anvendt til boksen vores team.

en: Link Join Team
da-DK: Link Tilslut Team

en: Provide the link that will be applied to box our team
da-DK: Giv det link, der vil blive anvendt til boksen vores team

en: Enable Link To Member
da-DK: Aktivér Link Til Medlem

en: Thim: Portfolio
da-DK: Thim: Portefølje

en: Thim Widget Portfolio By thimpress.com
da-DK: Thim Widget Portfolio Af thimpress.com

en: Select a category
da-DK: Vælg en kategori

en: Select a filter position
da-DK: Vælg en filterposition

en: Select a column
da-DK: Vælg en kolonne

en: One
da-DK: En

en: Two
da-DK: To

en: Three
da-DK: Tre

en: Four
da-DK: Fire

en: Five
da-DK: Fem

en: Select a item size
da-DK: Vælg en varestørrelse

en: Masonry
da-DK: Murværk

en: Same size
da-DK: Samme størrelse

en: Select a paging
da-DK: Vælg en personsøgning

en: Limit Items
da-DK: Begræns elementer

en: Infinite Scroll
da-DK: Uendelig Rulle

en: Select style items
da-DK: Vælg stilart

en: Enter a number view
da-DK: Indtast en talevisning

en: Show Read More?
da-DK: Vis Læs Mere?

en: View More
da-DK: Se Mere

en: Display single images.
da-DK: Vis enkeltbilleder.

en: Enter image size. Example: "thumbnail", "medium", "large", "full" or other sizes defined by current theme. Alternatively enter image size in pixels: 200x100 (Width x Height). Leave empty to use "thumbnail" size.
da-DK: Indtast billedstørrelse. Eksempel: "miniature", "medium", "stor", "fuld" eller andre størrelser defineret af det aktuelle tema. Alternativt indtast billedstørrelse i pixels: 200x100 (Bredde x Højde). Lad være tom for at bruge "thumbnail" størrelse.

en: Enter URL if you want this image to have a link.
da-DK: Indtast URL, hvis du vil have dette billede til at have et link.

en: Image alignment
da-DK: Billedjustering

en: Select image alignment.
da-DK: Vælg billedjustering.

en: Align Left
da-DK: Juster Venstre

en: Align Right
da-DK: Juster Højre

en: Align Center
da-DK: Juster Center

en: Thim: Social Links
da-DK: Thim: Sociale Links

en: Social Links
da-DK: Sociale Links

en: Show Label
da-DK: Vis Etiket

en: Add tab
da-DK: Tilføj fane

en: Tab Title
da-DK: Fanebladet

en: Thim: Tab events
da-DK: Thim: Tab begivenheder

en: Show all event with tab
da-DK: Vis alle begivenheder med fanen

en: Upcoming
da-DK: Kommende

en: Expired
da-DK: Udløbet

en: Limit Posts
da-DK: Begræns Indlæg

en: Item visible
da-DK: Vare synlig

en: Enter odd number
da-DK: Indtast ulige nummer

en: Auto play
da-DK: Automatisk afspilning

en: Carousel Options
da-DK: Karrusel Indstillinger

en: Link To Single
da-DK: Link Til Single

en: Enable link to single testimonial
da-DK: Aktivér link til enkelt testimonial

en: Thim: Timetable
da-DK: Thim: Tidsplan

en: Display Timetable
da-DK: Visningstider

en: Course Title
da-DK: Kursus Navn

en: Time Activity
da-DK: Tid Aktivitet

en: Teacher Name
da-DK: Lærerens Navn

en: Mr John Doe
da-DK: Hr. John doe

en: Playground
da-DK: Legeplads

en: Background Hover Color
da-DK: Baggrund Hover Color

en: Color Style
da-DK: Farve Stil

en: Light
da-DK: Lys

en: Dark
da-DK: Mørk

en: Gray
da-DK: Grå

en: Select Color Style.
da-DK: Vælg Farveformat.

en: Thim: Video
da-DK: Tema: Video

en: Display video youtube or vimeo.
da-DK: Vis video youtube eller vimeo.

en: Basic
da-DK: Grundlæggende

en: Popup
da-DK: Pop op

en: Width video
da-DK: Bredde video

en: Enter width of video. Example 100% or 600.
da-DK: Indtast bredden af videoen. Eksempel 100% eller 600.

en: Height video
da-DK: Højde video

en: Enter height of video. Example 100% or 600.
da-DK: Indtast højde på video. Eksempel 100% eller 600.

en: Video Source
da-DK: Videokilde

en: Enter vimeo video ID . Example if link video https://player.vimeo.com/video/61389324 then video ID is 61389324
da-DK: Indtast vimeo video id. Eksempel hvis link video https://player.vimeo.com/video/61389324 derefter video-id er 61389324

en: Enter Youtube video ID . Example if link video https://www.youtube.com/watch?v=orl1nVy4I6s then video ID is orl1nVy4I6s
da-DK: Indtast Youtube video ID. Eksempel hvis link video https://www.youtube.com/watch?v=orl1nVy4I6s derefter video id er orl1nVy4I6s

en: Poster
da-DK: Plakat

en: Poster background display on popup video
da-DK: Plakat baggrundsvisning på popup video

en: Title display on popup video
da-DK: Titelvisning på popup video

en: Description display on popup video
da-DK: Beskrivelse display på popup video

en: Watch the video
da-DK: Se videoen

en: There are no available courses!
da-DK: Der er ingen tilgængelige kurser!

en: Showing last course of %s results
da-DK: Viser sidste forløb af %s resultater

en: Search our courses
da-DK: Søg i vores kurser

en: You have already purchased this course. Please wait for approve
da-DK: Du har allerede købt dette kursus. Vent venligst for at godkende

en: This course is already added to your cart
da-DK: Dette kursus er allerede tilføjet til din indkøbsvogn

en: Sorry, you can not purchase this course
da-DK: Beklager, du kan ikke købe dette kursus

en: Connect
da-DK: Forbinde

en: No records.
da-DK: Ingen poster.

en: No course found!
da-DK: Ingen kursus fundet!

en: Your commission
da-DK: Din provision

en: Withdrawal History
da-DK: Tilbagekaldelseshistorie

en: Withdrawal
da-DK: Tilbagetrækning

en: expires after %d %s.
da-DK: udløber efter %d %s.

en: No courses!
da-DK: Ingen kurser!

en: GET IT NOW
da-DK: HENT DEN NU

en: Your Level
da-DK: Dit Niveau

en: Return to Your Account
da-DK: Tilbage Til Din Konto

en: Favorite Courses
da-DK: Favoritkurser

en: Your cart is currently empty.
da-DK: Din indkøbsvogn er i øjeblikket tom.

en: Back to class
da-DK: Tilbage til klassen

en: Remove this course
da-DK: Fjern dette kursus

en: Cart Totals
da-DK: Indkøbskurv Totals

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>.
da-DK: Logget ind som <a href="%1$s">%2$s</a>.

en: Log out of this account
da-DK: Log ud af denne konto

en: Log out &raquo;
da-DK: Log ud & raquo;

en: RETURNING CUSTOMER
da-DK: TILBAGEVENDENDE KUNDE

en: I am a returning customer
da-DK: Jeg er en tilbagevendende kunde

en: NEW CUSTOMER
da-DK: NY KUNDE

en: Register Account
da-DK: Tilmeld Konto

en: Continue
da-DK: Blive ved

en: By creating an account you will be able to shop faster, be up to date on an order status, and keep track of the orders you have previously made.<br/><a href="%s">%s</a>
da-DK: Ved at oprette en konto kan du handle hurtigere, være opdateret på en ordrestatus og holde styr på de ordrer, du tidligere har foretaget. <br/> <a href="%s">%s</ a >

en: ADDITIONAL INFORMATION
da-DK: YDERLIGERE INFORMATION

en: YOUR ORDER
da-DK: DIN BESTILLING

en: Login or Register
da-DK: Log ind eller registrer dig

en: You must login to checkout courses. Let's click the button bellow
da-DK: Du skal logge ind til checkout kurser. Lad os klikke på knappen nedenfor

en: Start Now
da-DK: Start Nu

en: Register to become a teacher
da-DK: Tilmeld dig for at blive lærer

en: You have to <a href="%s">login</a> to fill out this form
da-DK: Du skal <a href="%s">logge ind</a> for at udfylde denne formular

en: This lesson has not got the content
da-DK: Denne lektion har ikke indholdet

en: Next
da-DK: Næste

en: Prev
da-DK: Forrige

en: Unfortunately your order cannot be processed as the originating bank/merchant has declined your transaction.
da-DK: Desværre kan din ordre ikke behandles, da den oprindelige bank / købmand har afvist din transaktion.

en: Please attempt your purchase again or go to your account page.
da-DK: Prøv venligst dit køb igen eller gå til din kontoside.

en: Please attempt your purchase again.
da-DK: Prøv venligst dit køb igen.

en: Pay
da-DK: Betale

en: Thank you. Your order has been received.
da-DK: Tak. Din ordre er modtaget.

en: Order Number:
da-DK: Ordrenummer:

en: Date:
da-DK: Dato:

en: Payment Method:
da-DK: Betalingsmetode:

en: Order Details
da-DK: Ordre Detaljer

en: Free!
da-DK: Gratis!

en: Edit Profile
da-DK: Rediger Profil

en: This is private area. Please login to view this.
da-DK: Dette er et privat område. Log venligst ind for at se dette.

en: Correct
da-DK: Korrekt

en: Incorrect
da-DK: Ukorrekt

en: Skipped
da-DK: Sprunget

en: Learning Courses
da-DK: Læringskurser

en: Purchased Courses
da-DK: Købte Kurser

en: Finished Courses
da-DK: Afsluttede Kurser

en: Own Courses
da-DK: Egne Kurser

en: Action
da-DK: Handling

en: You haven't got any courses yet!
da-DK: Du har endnu ikke kurser!

en: No finished courses.
da-DK: Ingen færdige kurser.

en: Enrolled Courses
da-DK: Tilmeldte Kurser

en: No enrolled courses.
da-DK: Ingen tilmeldte kurser.

en: No published courses.
da-DK: Ingen offentliggjorte kurser.

en: No purchased courses.
da-DK: Ingen købte kurser.

en: Instructors
da-DK: Instruktører

en: Curriculum is empty
da-DK: Læseplanen er tom

en: Take This Course
da-DK: Tag Dette Kursus

en: Enroll
da-DK: Indskrive

en: View cart
da-DK: Se indkøbsvogn

en: Teacher
da-DK: Lærer

en: Your result
da-DK: Dit resultat

en: Learning progress
da-DK: Læring fremskridt

en: No items in this section
da-DK: Ingen emner i dette afsnit

en: Lecture
da-DK: Foredrag

en: Preview
da-DK: Eksempel

en: Locked
da-DK: Låst

en: questions
da-DK: spørgsmål

en: Check answer
da-DK: Kontroller svaret

en: Finish Quiz
da-DK: Afslut Quiz

en: Retake
da-DK: Generobre

en: Insert Custom CSS
da-DK: Indsæt brugerdefineret CSS

en: Inject the CSS in the Front End
da-DK: Injicér CSS i Front End

en: Settings updated.
da-DK: Indstillinger opdateret.

en: The callback function for setting <strong>%s</strong> is missing.
da-DK: Tilbagekaldsfunktionen til indstilling af <strong>%s</ strong> mangler.

en: SECTION
da-DK: AFSNIT

en: Menu item
da-DK: Menupunkt

en: Add price
da-DK: Tilføj pris

en: Save
da-DK: Gemme

en: New Title Section
da-DK: Nyt afsnit afsnit

en: Please, SAVE THIS POST to begin adding Menu Items
da-DK: Vær venlig at gemme denne post for at begynde at tilføje menupunkter

en: - Create schedules and assign a menu to each of them.
da-DK: - Opret tidsplaner og tildel en menu til hver af dem.

en: - Insert the shortcode in any post or page.
da-DK: - Indsæt kortnummeret i et indlæg eller en side.

en: - The page/post will show the first menu that satisfied the rule.
da-DK: - Siden / indlægget viser den første menu, der opfyldte reglen.

en: UTC time:
da-DK: UTC tid:

en: LOC time:
da-DK: Lokal tid:

en: ( Use local time to select the time interval. )
da-DK: (Brug lokal tid til at vælge tidsinterval.)

en: SELECT MENU:
da-DK: VÆLG MENU:

en: Add schedule
da-DK: Tilføj skema

[ctx: Post Type General Name]
en: Testimonials
da-DK: Udtalelser

en: Parent Testimonial:
da-DK: Forældresbevis:

en: All Testimonials
da-DK: Alle Testimonials

en: View Testimonial
da-DK: Se Testimonial

en: Add New Testimonial
da-DK: Tilføj Ny Testimonial

en: New Testimonial
da-DK: Ny Testimonial

en: Edit Testimonial
da-DK: Rediger Testimonial

en: Update Testimonial
da-DK: Opdater Testimonial

en: Search Testimonials
da-DK: Søg Testimonials

en: No Testimonials found
da-DK: Ingen anmeldelser fundet

en: No Testimonials found in Trash
da-DK: Ingen anmeldelser fundet i papirkurven

[ctx: URL slug]
en: testimonials
da-DK: Begejstring

en: Testimonials updated. <a href="%s">View Testimonials</a>
da-DK: Testimonials opdateret. <a href="%s">Se testimonials</a>

en: Testimonial updated.
da-DK: Testimonial opdateret.

en: Testimonial restored to revision from %s
da-DK: Testimonials gendannet til revision fra %s

en: Testimonials published. <a href="%s">View Testimonials</a>
da-DK: Udtalelser offentliggjort. <a href="%s">Se testimonials</a>

en: Testimonial saved.
da-DK: Testimonial gemt.

en: Testimonials submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview Testimonials</a>
da-DK: Indsendte indlæg. <a target="_blank" href="%s">Forhåndsvisning af anmeldelser</a>

en: Testimonials scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview Testimonials</a>
da-DK: Testimonials planlagt til: <strong>%1$s</ strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Forhåndsvisning af anmeldelser</a>

en: Testimonials draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview Testimonials</a>
da-DK: Testimonials udkast opdateret. <a target="_blank" href="%s">Forhåndsvisning af anmeldelser</a>

en: Website URL
da-DK: Hjemmeside URL

en: Top to bottom
da-DK: Top til tå

en: Bottom to top
da-DK: Nederst til toppen

en: Left to right
da-DK: Venstre til højre

en: Right to left
da-DK: Højre til venstre

en: Appear from center
da-DK: Vis ud fra midten

en: Select type of animation if you want this element to be animated when it enters into the browsers viewport. Note: Works only in modern browsers.
da-DK: Vælg type animation, hvis du vil have dette element animeret, når det kommer ind i browsers visningsport. Bemærk: Gælder kun i moderne browsere.

en: ScaleIn Effect
da-DK: Skala i effekt

en: Add heading text
da-DK: Tilføj overskriftstekst

en: Heading Text
da-DK: Tekstoverskrift

en: Default value
da-DK: Standard værdi

en: Size Heading
da-DK: Størrelsesoverskrift

en: Select size heading.
da-DK: Vælg størrelse overskrift.

en: Font Heading
da-DK: Skrifttype

en: Select Font heading.
da-DK: Vælg skrifttypeoverskrift.

en: Font Size
da-DK: Skriftstørrelse

en: custom font size
da-DK: brugerdefineret skriftstørrelse

en: Custom Font Weight
da-DK: Brugerdefineret skrifttype vægt

en: Select Custom Font Weight
da-DK: Vælg Brugerdefineret skrifttype

en: Custom Font Style
da-DK: Brugerdefineret skrifttype

en: Select Custom Font Style
da-DK: Vælg Brugerdefineret Skrifttype

en: Text Align:
da-DK: Tekstjustering:

en: Style
da-DK: Stil

en: Select style heading.
da-DK: Vælg stil overskrift.

en: Success is walking...
da-DK: Succes går ...

en: Position Sub Heading
da-DK: Position underoverskrift

en: Sub Heading color
da-DK: Under overskrift farve

en: Choose text color
da-DK: Vælg tekstfarve

en: Sub Heading Border color
da-DK: Under overskrift Border farve

en: Choose border color
da-DK: Vælg kantfarve

en: Text Heading color
da-DK: Tekst overskrift farve

en: Background Heading
da-DK: Baggrundsoverskrift

en: Custom Color
da-DK: Brugerdefineret farve

en: Select bar background color.
da-DK: Vælg bar baggrundsfarve.

en: Background Custom Color
da-DK: Baggrundsdefineret farve

en: Select custom background color for heading.
da-DK: Vælg brugerdefineret baggrundsfarve til overskrift.

en: Select Padding Top
da-DK: Vælg Polstringstoppe

en: Padding Bottom
da-DK: Padding Bund

en: Select Padding Bottom
da-DK: Vælg Polstring Nederst

en: Extra class name
da-DK: Ekstra klassenavn

en: If you wish to style particular content element differently, then use this field to add a class name and then refer to it in your css file.
da-DK: Hvis du ønsker at style et bestemt indholdselement anderledes, skal du bruge dette felt til at tilføje et klassenavn og derefter henvise til det i din css-fil.

en: Preview Layout
da-DK: Forhåndsvisning af layout

en: Number Posts
da-DK: Antal Indlæg

en: Items number per view
da-DK: Elementer pr. Visning

en: Number must be less than or equal Number Post
da-DK: Nummeret skal være mindre end eller lig med nummerpost

en: Select Layout.
da-DK: Vælg Layout.

en: Show Filter
da-DK: Vis Filter

en: Yes, please
da-DK: Ja, tak

en: Column Standard
da-DK: Kolonne Standard

en: Column Gallery
da-DK: Kolonne Galleri

en: Standard is using size in config and Gallery, size is the same.
da-DK: Standard bruger størrelse i config og Gallery, størrelse er den samme.

en: VIEW ALL PROJECTS
da-DK: VIS ALLE PROJEKTER

en: Link View All Projects
da-DK: Link Se Alle Projekter

en: Category Portfolio ID
da-DK: Kategori Portefølje ID

en: Enter category portfolio ID Example: 1, 2
da-DK: Indtast kategori portefølje ID Eksempel: 1, 2

en: Zoom In
da-DK: Zoom ind

en: Category Our Team ID
da-DK: Kategori Vores Team ID

en: Enter category Our Team ID Example: 1, 2
da-DK: Indtast kategori Vores Team ID Eksempel: 1, 2

en: Number Post per View
da-DK: Antal Post pr. Visning

en: Food
da-DK: Mad

en: Total Item
da-DK: Samlet Vare

en: Category Food ID
da-DK: Kategori Fødevare ID

en: Enter category Food ID Example: 1, 2
da-DK: Indtast kategori Fødevare ID Eksempel: 1, 2

en: Ideal Body
da-DK: Ideelt Krop

en: Upload background
da-DK: Upload baggrund

en: Upload images using the native media uploader, or define the URL directly
da-DK: Upload billeder ved hjælp af den native media uploader, eller definer webadressen direkte

en: Icon Box
da-DK: Ikon Boks

en: Provide the title for this icon box.
da-DK: Giv titlen til denne ikon boks.

en: Heading Style:
da-DK: Overskriftstil:

en: Provide the description for this icon box.
da-DK: Giv beskrivelsen for denne ikon boks.

en: Color Description
da-DK: Farve Beskrivelse

en: Add Link
da-DK: Tilføj Link

en: Provide the link that will be applied to this icon box.
da-DK: Angiv linket, der vil blive anvendt til denne ikon boks.

en: Apply link to:
da-DK: Anvend link til:

en: Select whether to use color for icon or not.
da-DK: Vælg om du vil bruge farve til ikon eller ej.

en: Read More Text
da-DK: Læs Mere Tekst

en: Customize the read more text.
da-DK: Tilpas læs mere tekst.

en: Border Color Read More Text:
da-DK: Border Color Læs Mere Tekst:

en: Select whether to use border color for Read More Text or none.
da-DK: Vælg, om du vil bruge kantfarve til Læs mere tekst eller ingen.

en: Background Color Read More Text:
da-DK: Baggrundsfarve Læs mere Tekst:

en: Select whether to use background color for Read More Text or default.
da-DK: Vælg, om du vil bruge baggrundsfarve til Læs mere tekst eller standard.

en: Text Color Read More Text:
da-DK: Tekstfarve Læs mere Tekst:

en: Select whether to use text color for Read More Text or default.
da-DK: Vælg, om du vil bruge tekstfarve til Læs mere tekst eller standard.

en: Icon to display:
da-DK: Ikon at vise:

en: Select which icon you would like to use
da-DK: Vælg hvilket ikon du vil bruge

en: Select Icon:
da-DK: Vælg Ikon:

en: Select the icon from the list.
da-DK: Vælg ikonet fra listen.

en: Upload Image Icon:
da-DK: Upload Billede Ikon:

en: Upload the custom image icon.
da-DK: Upload det brugerdefinerede billedikon.

en: Icon Font Size
da-DK: Ikon Skriftstørrelse

en: Select the icon font size.
da-DK: Vælg ikonets skriftstørrelse.

en: Width Images
da-DK: Bredde Billeder

en: Select width images.
da-DK: Vælg bredde billeder.

en: Height Images
da-DK: Højde Billeder

en: Select Height Images
da-DK: Vælg Højde Billeder

en: Width Box Icon (px)
da-DK: Bredde Boks Ikon (px)

en: Width Box Icon
da-DK: Bredde Boks Ikon

en: Height Box Icon (px)
da-DK: Højde Boks Ikon (px)

en: Icon Color:
da-DK: Ikon Farve:

en: Use Default
da-DK: Brug Standard

en: Select Icon Color:
da-DK: Vælg Ikonfarve:

en: Select the icon color.
da-DK: Vælg ikonfarven.

en: Select Box icon style
da-DK: Vælg Boks ikon Stil

en: Upload Background Image
da-DK: Upload Baggrundsbillede

en: Upload the background image.
da-DK: Upload baggrundsbilledet.

en: Width Background Image (px)
da-DK: Bredde Baggrundsbillede (px)

en: Height Background Image (px)
da-DK: Højde Baggrundsbillede (px)

en: Box Style:
da-DK: Boks Stil:

en: Select icon position. Icon box style will be changed according to the icon position.
da-DK: Vælg ikonposition. Ikon boks stil vil blive ændret i henhold til ikon position.

en: Text Align Shortcode:
da-DK: Tekst Juster kortkode:

en: Icon Hover Effects
da-DK: Ikon Hover Effekter

en: Background Header:
da-DK: Baggrundsoverskrift:

en: Select the color for icon header.
da-DK: Vælg farven for ikonoverskrift.

en: Icon Border Color:
da-DK: Ikon Border Color:

en: Select the color for icon border.
da-DK: Vælg farven for ikonrammen.

en: Icon Background Color:
da-DK: Ikon Baggrundsfarve:

en: Select the color for icon background.
da-DK: Vælg farven til ikonbakgrund.

en: Background Color Shortcode
da-DK: Baggrundsfarve Shortcode

en: Select the color for shortcode background.
da-DK: Vælg farven for kortkode baggrund.

en: Hover Icon Color:
da-DK: Hover Ikon Farve:

en: Select the color hover for icon.
da-DK: Vælg farvelænger til ikon.

en: Hover Icon Border Color:
da-DK: Hover Ikon Border Color:

en: Select the color hover for icon border.
da-DK: Vælg farvehvirvel for ikonrammen.

en: Background Color Shortcode Hover
da-DK: Baggrundsfarve Shortcode Hover

en: Hover Icon Background Color:
da-DK: Hover ikon Baggrundsfarve:

en: Select the color hover for icon background header.
da-DK: Vælg farvehvirvel for ikonbakgrundsoverskrift.

en: Extra Class
da-DK: Ekstra klasse

en: Add extra class name that will be applied to the icon box, and you can use this class for your customizations.
da-DK: Tilføj ekstra klassenavn, der vil blive anvendt på ikonboksen, og du kan bruge denne klasse til dine tilpasninger.

en: List Posts
da-DK: Liste Indlæg

en: List
da-DK: Liste

en: Eye
da-DK: Øje

en: External Link
da-DK: Ekstern link

en: Background Color Hover
da-DK: Baggrundsfarvebøjle

en: Select Background Color Hover.
da-DK: Vælg baggrundsfarvebøjle.

en: Length Excerpt Words
da-DK: Længde Uddrag Ord

en: Select Category
da-DK: Vælg Kategori

en: Random
da-DK: Tilfældig

en: Popular
da-DK: Populær

en: Recent
da-DK: Nylig

en: oldest
da-DK: ældste

en: Select Orderby.
da-DK: Vælg Orderby.

en: Counter Box
da-DK: Tællerboks

en: Counters Label
da-DK: Counters Etiket

en: Select the color for label.
da-DK: Vælg farven for etiketten.

en: Counters Value
da-DK: Tællere Værdi

en: units
da-DK: enheder

en: Select the font size for Counter Box.
da-DK: Vælg skrifttypestørrelse for tællerboks.

en: Counter Box Color
da-DK: Counter Box Farve

en: Select the color for counter box.
da-DK: Vælg farven for modkassen.

en: Select counter box style
da-DK: Vælg modstands boksestil

en: Best Sellers
da-DK: Bedste Sælgere

en: Lists
da-DK: Lister

en: Top Rated Products
da-DK: Topbedømte Produkter

en: Number of products to show
da-DK: Antal produkter at vise

en: All Products
da-DK: Alle Produkter

en: Featured Products
da-DK: Fremhævede Produkter

en: On-sale Products
da-DK: Produkter, der sælges

en: Best-Sellers Products
da-DK: Bestseller-produkter

en: Order by
da-DK: Bestil af

en: Sales
da-DK: Salg

en: Order
da-DK: Bestille

en: No Padding Images Product
da-DK: Ingen Padding Images Product

en: Background Color Product
da-DK: Baggrundsfarveprodukt

en: Select Background Color Product.
da-DK: Vælg baggrundsfarveprodukt.

en: Hide free products
da-DK: Skjul gratis produkter

en: Show hidden products
da-DK: Vis skjulte produkter

en: Text Rotator
da-DK: Tekst Rotator

en: <h1>Super <span class="text_rotator">Simple, Customizable, Light Weight, Easy</span> Text Rotator with Style</h1>
da-DK: <h1>Super<span class = "text_rotator">Enkel, brugerdefineret, letvægt, let</ span> tekstrotator med stil</ h1>

en: fade
da-DK: falme

en: Title Events
da-DK: Titel Begivenheder

en: The column title is placed at the top of the column.
da-DK: Kolonneoverskriften er placeret øverst i søjlen.

en: Number of Events
da-DK: Antal begivenheder

en: Number must be less than or equal Number of Events
da-DK: Antal skal være mindre end eller lige Antal begivenheder

en: Category Event ID
da-DK: Kategori Begivenhed ID

en: Enter category Event ID Example: 1, 2
da-DK: Indtast kategori Event ID Eksempel: 1, 2

en: Select Background Color.
da-DK: Vælg Baggrundsfarve.

en: Row
da-DK: Række

en: Content
da-DK: Indhold

en: Place content elements inside the row
da-DK: Placer indholdselementer inde i rækken

en: Font Color
da-DK: Skriftfarve

en: Select font color
da-DK: Vælg skriftfarve

en: Wide
da-DK: Bred

en: Mixing
da-DK: Blanding

en: Design options
da-DK: Design muligheder

en: Extra ID name
da-DK: Ekstra id navn

en: Extra ID Name use on one page
da-DK: Ekstra ID Navn brug på en side

en: Animated progress bar
da-DK: Animeret fremdriftslinje

en: Widget title
da-DK: Widget titel

en: Enter text which will be used as widget title. Leave blank if no title is needed.
da-DK: Indtast tekst, der vil blive brugt som widget titel. Forlad tomt, hvis der ikke er behov for en titel.

en: Graphic values
da-DK: Grafiske værdier

en: Input graph values here. Divide values with linebreaks (Enter). Example: 90|Development
da-DK: Indtast grafværdier her. Opdel værdier med linebreaks (Enter). Eksempel: 90 | Udvikling

en: Graphic values Color
da-DK: Grafiske værdier Farve

en: Units
da-DK: Enheder

en: Enter measurement units (if needed) Eg. %, px, points, etc. Graph value and unit will be appended to the graph title.
da-DK: Indtast måleenheder (hvis nødvendigt) F.eks. %, px, point osv. Grafværdi og enhed vil blive vedhæftet til grafitel.

en: Bar color
da-DK: Bar farve

en: Grey
da-DK: Grå

en: Blue
da-DK: Blå

en: Turquoise
da-DK: Turkis

en: Green
da-DK: Grøn

en: Red
da-DK: Rød

en: Black
da-DK: Sort

en: Bar custom color
da-DK: Bar tilpasset farve

en: Select custom background color for bars.
da-DK: Vælg brugerdefineret baggrundsfarve til søjler.

en: Options
da-DK: Muligheder

en: Add Stripes?
da-DK: Tilføj Striber?

en: Add animation? Will be visible with striped bars.
da-DK: Tilføj animation? Vil være synlig med stribede stænger.

en: Accordion
da-DK: Harmonika

en: jQuery UI accordion
da-DK: jQuery UI harmonika

en: Active tab
da-DK: Aktiv faneblad

en: Enter tab number to be active on load or enter false to collapse all tabs.
da-DK: Indtast fanenummer for at være aktiv ved indlæsning eller indtast falsk for at sammenbruge alle faner.

en: Allow collapsible all
da-DK: Tillad sammenklappelig alle

en: Select checkbox to allow all sections to be collapsible.
da-DK: Marker afkrydsningsfeltet for at tillade alle sektioner at blive sammenklappelige.

en: Allow
da-DK: Tillade

en: Add accordion section
da-DK: Tilføj accordeon sektion

en: Section 1
da-DK: Afsnit 1

en: Section 2
da-DK: Afsnit 2

en: Address.
da-DK: Adresse.

en: Enter your Address.
da-DK: Indtast din Adresse.

en: Find your latitude position at <a href="http://itouchmap.com/latlong.html" target="_blank">http://itouchmap.com/latlong.html </a>
da-DK: Find din breddegradsposition på <a href="http://itouchmap.com/latlong.html" target="_blank">http://itouchmap.com/latlong.html</a>

en: Find your longitude position at <a href="http://itouchmap.com/latlong.html" target="_blank">http://itouchmap.com/latlong.html </a>
da-DK: Find din længdeposition på <a href="http://itouchmap.com/latlong.html" target="_blank">http://itouchmap.com/latlong.html</a>

en: Upload Logo for map
da-DK: Upload Logo til Kort

en: Map Zoom Value
da-DK: Kortzoomværdi

en: Give Map Zoom value.
da-DK: Giv Map Zoom værdi.

en: Page Event
da-DK: Side Begivenhed

en: Page ID
da-DK: Side ID

en: Enter Page ID Example: 1, 2
da-DK: Indtast side ID-eksempel: 1, 2

en: Actived ID Page
da-DK: Aktiveret ID-side

en: Active ID Page
da-DK: Aktiv ID-side

en: Thim: Icon Box
da-DK: Thim: Ikonboks

en: Add icon box
da-DK: Tilføj ikon boks

en: Title Options
da-DK: Titelindstillinger

en: Custom Heading Option
da-DK: Brugerdefineret Overskrift

en: Margin Bottom Value
da-DK: Margen Underværdi

en: Border bottom title
da-DK: Borderbundetitel

en: Add description
da-DK: Tilføj beskrivelse

en: Custom Font Size
da-DK: Brugerdefineret Skrifttype

en: Link Icon Box
da-DK: Link Ikon Boks

en: Option Button Read More
da-DK: Optionsknap Læs Mere

en: Text Color Read More
da-DK: Tekstfarve Læs Mere

en: Text Hover Color Read More
da-DK: Tekst Hover Color Læs Mere

en: Background Hover Color Read More Text:
da-DK: Baggrund Hover Color Læs mere Tekst:

en: Select whether to use background color when hover Read More Text or default.
da-DK: Vælg, om du vil bruge baggrundsfarve, når du svinger Læs mere tekst eller standard.

en: Font 7 Stroke Icon
da-DK: Skrift 7 Slag Ikon

en: Custom Image Icon
da-DK: Brugerdefineret billedikon

en: Color Options
da-DK: Farveindstillinger

en: Select the color hover for icon background .
da-DK: Vælg farvehvirvel for ikonbakgrund.

en: Layout Options
da-DK: Layout Muligheder

en: Icon Shape
da-DK: Ikonform

en: Circle
da-DK: Cirkel

en: Thim Chameleon Settings
da-DK: Thim Chameleon Indstillinger

en: Chameleon Settings
da-DK: Chameleon Indstillinger

en: Fill url stylesheet.
da-DK: Udfyld url stilark.

en: Enable Switch Layout
da-DK: Aktivér Switchlayout

en: Tick if theme support boxed layout.
da-DK: Tick, hvis tema understøttes boks layout.

en: Selectors For Font Heading
da-DK: Selektorer til skrifttype

en: CSS selectors to be applied Google fonts.
da-DK: CSS-selektorer, der skal anvendes Google-skrifttyper.

en: Font Heading Default
da-DK: Skrifttype Overskrift

en: No font default
da-DK: Ingen skrifttype standard

en: CSS selectors to be applied Google fonts, separated by commas.
da-DK: CSS-selektorer, der skal anvendes Google-skrifttyper, adskilt af kommaer.

en: Colors Package
da-DK: Farverpakke

en: Link Buy Theme
da-DK: Link Køb Tema

en: Price Theme
da-DK: Pris Tema

en: Show Demo
da-DK: Vis Demo

en: Tick to show sites demo
da-DK: Afkryds for at vise webstedernes demo

en: Redirect iframe
da-DK: Omdirigere iframe

en: Tick to redirect iframe.
da-DK: Marker for at omdirigere iframe.

en: Processing!
da-DK: Forarbejdning!

en: Buy Now
da-DK: Køb Nu

en: Buy Now!
da-DK: Køb Nu!

en: Patterns for Boxed Version
da-DK: Mønstre for Boxed Version

en: Images for Boxed Version
da-DK: Billeder til Boxed Version

en: With easy <strong>ONE CLICK INSTALL</strong> and fully customizable options, our demos the best start you'll ever get!
da-DK: Med nemme <strong>ONE CLICK INSTALL</strong> og fuldt tilpassede muligheder, vores demoer den bedste start, du nogensinde vil få!

[ctx: General Name]
en: Projects
da-DK: Projekter

[ctx: Singular Name]
en: Project
da-DK: Projekt

[ctx: Taxonomy General Name]
en: Project Types
da-DK: Projekttyper

[ctx: Taxonomy Singular Name]
en: Project Type
da-DK: Projekttype

en: Add Accordion
da-DK: Tilføj Accordion

en: Panel List
da-DK: Panel Liste

en: Panel Title
da-DK: Paneltitel

en: Thim: Book Event
da-DK: Thim: Bogbegivenhed

en: Display Book Form Event
da-DK: Vis Bogformularhændelse

en: Add Button
da-DK: Tilføj Knap

en: READ MORE
da-DK: LÆS MERE

en: Button Text
da-DK: Knappen Tekst

en: Destination URL
da-DK: Destinationswebadresse

en: Open in New Window
da-DK: Åbn i nyt vindue

en: Custom Style
da-DK: Brugerdefineret stil

en: Font Size
da-DK: Skriftstørrelse

en: Select font size.
da-DK: Vælg skriftstørrelse.

en: Font Weight
da-DK: Fontvægt

en: Select Font Weight
da-DK: Vælg Skrifttype Vægt

en: Enter border width.
da-DK: Indtast grænsebredde.

en: Select Color:
da-DK: Vælg Farve:

en: Select the color.
da-DK: Vælg farven.

en: Select the border color.
da-DK: Vælg kantfarven.

en: Background Color:
da-DK: Baggrundsfarve:

en: Select the background color.
da-DK: Vælg baggrundsfarven.

en: Hover Color:
da-DK: Hover Farve:

en: Select the color hover.
da-DK: Vælg farvelovet.

en: Select the hover border color.
da-DK: Vælg farvelængdefarve.

en: Hover Background Color:
da-DK: Hover Baggrundsfarve:

en: Select the hover background color.
da-DK: Vælg hover baggrundsfarve.

en: Icon
da-DK: Ikon

en: Icon Size
da-DK: Ikonstørrelse

en: Icon Position
da-DK: Ikon Position

en: Before text
da-DK: Før tekst

en: After text
da-DK: Efter tekst

en: Select icon position
da-DK: Vælg ikonposition

en: Button Size
da-DK: Knapstørrelse

en: Small
da-DK: Lille

en: Large
da-DK: Stor

en: Rounding
da-DK: Afrunding

en: Tiny Rounded
da-DK: Lille Afrundet

en: Very Rounded
da-DK: Meget Afrundet

en: Thim: Carousel Categories
da-DK: Thim: Carousel Kategorier

en: Display categories with Carousel
da-DK: Vis kategorier med Carousel

en: Heading
da-DK: Overskrift

en: Carousel Categories
da-DK: Carousel Kategorier

en: Visible items
da-DK: Synlige elementer

en: Posts limit display on each category
da-DK: Indlæg begrænsning visning på hver kategori

en: Show Navigation
da-DK: Vis Navigation

en: Show Pagination
da-DK: Vis Pagination

en: Auto Play Speed (in ms)
da-DK: Automatisk afspilningshastighed (i ms)

en: Set 0 to disable auto play.
da-DK: Indstil 0 for at deaktivere automatisk afspilning.

en: Link View All
da-DK: Link Se Alle

en: Text View All
da-DK: Tekst Vis Alle

en: Course:
da-DK: Kursus:

en: Thim: Carousel Posts
da-DK: Thim: Carousel Indlæg

en: Display Post with Carousel
da-DK: Vis Post med Carousel

en: Posts visible
da-DK: Stillinger synlige

en: Number posts
da-DK: Antal indlæg

en: Text Days
da-DK: Tekstdage

en: days
da-DK: dage

en: Text Hours
da-DK: Tekst timer

en: hours
da-DK: timer

en: Text Minutes
da-DK: Tekst Protokoller

en: minutes
da-DK: minutter

en: Text Seconds
da-DK: Tekst Sekunder

en: seconds
da-DK: sekunder

en: Style Color
da-DK: Stilfarve

en: White
da-DK: Hvid

en: Text Align
da-DK: Tekstjustering

en: Text Left
da-DK: Tekst Til Venstre

en: Text Center
da-DK: Tekstcenter

en: Text Right
da-DK: Tekst Højre

en: Thim: Counters Box
da-DK: Thim: Tællerboks

en: Counters Box
da-DK: Tællere Boks

en: View More Text
da-DK: Se Mere Tekst

en: View More Link
da-DK: Se Mere Link

en: Counters Icon Color
da-DK: Tællere Ikon Farve

en: Home Page
da-DK: Hjemmeside

en: Page About Us
da-DK: Side Om os

en: Number Left
da-DK: Antal Venstre

en: Thim: Course Categories
da-DK: Thim: Kursuskategorier

en: Show course categories
da-DK: Vis kursuskategorier

en: List Categories
da-DK: Liste Kategorier

en: Slider Layout Options
da-DK: Indstillinger For Sliderlayout

en: Limit categories
da-DK: Begræns kategorier

en: Items Visible
da-DK: Varer Synlige

en: List Layout Options
da-DK: Liste Layout Options

en: Show course count
da-DK: Vis kursusantal

en: Show hierarchy
da-DK: Vis hierarki

en: Thim: Course Filters
da-DK: Thim: Kursusfiltre

en: Display course filters box
da-DK: Vis kursfiltre boks

en: Course Filters
da-DK: Kursusfiltre

en: Filter By Price?
da-DK: Filtrer efter Pris?

en: Filter By Featured?
da-DK: Filtrer efter Udvalgt?

en: Paid
da-DK: Betalt

en: Featured
da-DK: Udvalgte

en: Sorting
da-DK: Sortering

en: Default Sorting
da-DK: Standard Sortering

en: Sort by title
da-DK: Sorter efter titel

en: Sort by average rating
da-DK: Sorter efter gennemsnitlig bedømmelse

en: Sort by newness
da-DK: Sorter efter nyhed

en: Sort by price: low to high
da-DK: Sorter efter pris: lav til høj

en: Sort by price: high to low
da-DK: Sorter efter pris: høj til lav

en: Sort by students: low to high
da-DK: Sorter efter studerende: lav til høj

en: Sort by students: high to low
da-DK: Sorter efter studerende: høj til lav

en: Thim: Courses
da-DK: Thim: Kurser

en: Display courses
da-DK: Vis kurser

en: Latest Courses
da-DK: Seneste kurser

en: Order By
da-DK: Bestil By

en: Latest
da-DK: Seneste

en: List Sidebar
da-DK: Liste Sidebjælke

en: Category Tabs
da-DK: Kategori Faner

en: Limit number course
da-DK: Grænsekursus

en: Update Item
da-DK: Opdateringsartikel

en: View Item
da-DK: Se vare

en: Search Item
da-DK: Søgeord

en: Not found
da-DK: Ikke fundet

en: Not found in Trash
da-DK: Ikke fundet i Papirkurv

en: Featured Image
da-DK: Fremhævet billede

en: Set featured image
da-DK: Indstil udvalgt billede

en: Remove featured image
da-DK: Fjern udvalgt billede

en: Use as featured image
da-DK: Brug som billedbillede

en: Insert into item
da-DK: Indsæt i elementet

en: Uploaded to this item
da-DK: Uploadet til denne vare

en: Items list
da-DK: Elementer liste

en: Filter items list
da-DK: Filter elementer liste

en: Thim Component
da-DK: Thim Komponent

en: Post Type Description
da-DK: Post Type Beskrivelse

en: <strong>Warning:</strong> We found out your system is using PHP version %1$s and it can cause the importer. Please consider upgrading to version 5.4 or higher.
da-DK: <strong>Advarsel:</ strong> Vi fandt ud af, at dit system bruger PHP version %1$s, og det kan forårsage importøren. Overvej venligst opgradering til version 5.4 eller nyere.

en: <strong>Important:</strong> The Importer requires execution time of your system >= %1$ss. Please follow <a href="%2$s" target="_blank">these guidelines</a> to improve it.
da-DK: <strong>Vigtigt:</ strong> Importøren kræver udførelsestid for dit system >=%1$ss. Følg <a href="%2$s" target="_blank">disse retningslinjer</a> for at forbedre det.

en: The import process can take about 5 minutes. Enjoy a cup of coffee while you wait for importing :)
da-DK: Importprocessen kan tage ca. 5 minutter. Nyd en kop kaffe, mens du venter på at importere :)

en: Message
da-DK: Besked

en: <span><em><a href="%s">Demo Importer</a></em> is ready to use. Ignore notice if you have already used this feature before.</span>
da-DK: <span><em><a href="%s">Demo Importer</a></ em> er klar til brug. Ignorer meddelelse, hvis du allerede har brugt denne funktion før.</span>

[ctx: Post Type General Name]
en: Our Team
da-DK: Vores hold

[ctx: Post Type Singular Name]
en: Our Team
da-DK: Vores hold

en: Parent Our Team:
da-DK: Forældre Vores Team:

en: All Members
da-DK: Alle medlemmer

en: View Member
da-DK: Se medlem

en: Add New Member
da-DK: Tilføj nyt medlem

en: New Member
da-DK: Nyt medlem

en: Edit Member
da-DK: Rediger medlem

en: Update Member
da-DK: Opdater medlem

en: Search Members
da-DK: Søg medlemmer

en: No team member found
da-DK: Ingen holdmedlem fundet

en: No team member found in Trash
da-DK: Ingen holdmedlem fundet i papirkurven

[ctx: Taxonomy General Name]
en: Categories
da-DK: Kategorier

[ctx: Taxonomy Singular Name]
en: Category
da-DK: Kategori

en: Separate categories with commas
da-DK: Adskil kategorier med kommaer

en: Search categories
da-DK: Søg kategorier

en: Add or remove categories
da-DK: Tilføj eller fjern kategorier

en: Choose from the most used categories
da-DK: Vælg blandt de mest brugte kategorier

en: Our Team updated. <a href="%s">View Our Team</a>
da-DK: Vores Team opdateret. <a href="%s">Se vores team</a>

en: Our Team updated.
da-DK: Vores Team opdateret.

en: Our Team restored to revision from %s
da-DK: Vores team blev genoprettet til revision fra %s

en: Our Team published. <a href="%s">View Our Team</a>
da-DK: Vores Team udgivet. <a href="%s">Se vores team</a>

en: Our Team saved.
da-DK: Vores team gemt.

en: Our Team submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview Our Team</a>
da-DK: Vores Team indsendt. <a target="_blank" href="%s">Se vores team</a>

en: Our Team scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview Our Team</a>
da-DK: Vores team er planlagt til: <strong>%1$s</ strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Se vores team</a>

en: Our Team draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview Our Team</a>
da-DK: Vores holdudkast opdateret. <a target="_blank" href="%s"> Se vores team </a>

en: Phone
da-DK: Telefon

en: Projects
da-DK: Projekter

en: Project
da-DK: Projekt

en: Parent Portfolio:
da-DK: Moders portefølje:

en: All Projects
da-DK: Alle Projekter

en: View Project
da-DK: Se Projekt

en: Add New Project
da-DK: Tilføj Nyt Projekt

en: New Project
da-DK: Nyt Projekt

en: Edit Project
da-DK: Rediger Projekt

en: Update Portfolio
da-DK: Opdater Portefølje

en: Search Projects
da-DK: Søg Projekter

en: No Projects found
da-DK: Ingen projekter fundet

en: No Projects found in Trash
da-DK: Ingen projekter fundet i papirkurven

en: Project Types
da-DK: Projekttyper

en: Project Type
da-DK: Projekttype

en: All Project Types
da-DK: Alle projekttyper

en: Parent Project Type
da-DK: Forældre Projekt Type

en: Parent Project Type:
da-DK: Forældre Projekt Type:

en: New Project Type Name
da-DK: Nyt projekttype navn

en: Add New Project Type
da-DK: Tilføj ny projekttype

en: Edit Project Type
da-DK: Rediger projekttype

en: Update Project Type
da-DK: Opdater Projekt Type

en: Separate Project Types with commas
da-DK: Separate projekttyper med kommaer

en: Search Project Types
da-DK: Søg projekttyper

en: Add or remove Project Types
da-DK: Tilføj eller fjern projekttyper

en: Choose from the most used Project Types
da-DK: Vælg blandt de mest brugte projekttyper

en: Project Tags
da-DK: Projektetiketter

en: Project Tag
da-DK: Projektetiket

en: All Project Tags
da-DK: Alle Projektetiketter

en: Parent Project Tags
da-DK: Forældre Projekt Tags

en: Parent Project Tags:
da-DK: Forældre Projekt Tags:

en: New Project Tag Name
da-DK: Nyt projektnavnetavn

en: Add New Project Tag
da-DK: Tilføj nyt projekt tag

en: Edit Project Tag
da-DK: Rediger projekt tag

en: Update Project Tag
da-DK: Opdater Project Tag

en: Separate Project Tags with commas
da-DK: Separat projektmærker med kommaer

en: Search Project Tags
da-DK: Søg Projektetiketter

en: Add or remove Project Tags
da-DK: Tilføj eller fjern projektmærker

en: Choose from the most used Project Tags
da-DK: Vælg blandt de mest anvendte Projektetiketter

en: Portfolio updated. <a href="%s">View Portfolio</a>
da-DK: Portefølje opdateret. <a href="%s">Se portefølje</a>

en: Portfolio updated.
da-DK: Portefølje opdateret.

en: Portfolio restored to revision from %s
da-DK: Portefølje genoprettet til revision fra %s

en: Portfolio published. <a href="%s">View Portfolio</a>
da-DK: Portefølje offentliggjort. <a href="%s">Se portefølje</a>

en: Portfolio saved.
da-DK: Portefølje gemt.

en: Portfolio submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview Portfolio</a>
da-DK: Indleveret portefølje. <a target="_blank" href="%s">Preview Portfolio</a>

en: Portfolio scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview Portfolio</a>
da-DK: Portefølje planlagt til: <strong>%1$s</ strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview Portfolio</a>

en: Portfolio draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview Portfolio</a>
da-DK: Porteføljeudkast opdateret. <a target="_blank" href="%s">Preview Portfolio</a>

en: General Settings
da-DK: Generelle Indstillinger

en: Check this box to hide/show Breadcrumbs
da-DK: Markér dette felt for at skjule / vise brødkrummer

en: Check this box to hide/unhide title
da-DK: Markér denne boks for at skjule / opheve titlen

en: Background Heading Color
da-DK: Baggrundsoversigt Farve

en: Dimensions
da-DK: Dimensioner

en: Archive Settings
da-DK: Arkivindstillinger

en: Select a Layout
da-DK: Vælg et layout

en: Enable gutter for Items
da-DK: Aktivér rende til elementer

en: Items Size
da-DK: Elementer Størrelse

en: Items Style
da-DK: Elementer Style

en: Images Hover Effects
da-DK: Billeder Overflytningseffekter

en: Single Page Settings
da-DK: Enkelt sideindstillinger

en: Portfolio Settings
da-DK: Porteføljeindstillinger

en: Multigrid Size
da-DK: Multigrid Størrelse

en: This config will working for portfolio layout style.
da-DK: Denne config vil arbejde for portefølje layout stil.

en: Portfolio Type
da-DK: Porteføljetype

en: Left Floating Sidebar
da-DK: Venstre flydende sidebjælke

en: Right Floating Sidebar
da-DK: Højre flydende sidebjælke

en: Gallery
da-DK: Galleri

en: Sidebar Slider
da-DK: Sidebjælke Slider

en: Vertical Stacked
da-DK: Lodret stablet

en: Video URL or own Embedd Code<br />(Audio Embedd Code is possible, too)
da-DK: Video URL eller egen Embed Code <br /> (Audio Embed Code er også mulig)

en: Just paste the ID of the video (E.g. http://www.youtube.com/watch?v=<strong>GUEZCxBcM78</strong>) you want to show, or insert own Embed Code. <br />This will show the Video <strong>INSTEAD</strong> of the Image Slider.<br /><strong>Of course you can also insert your Audio Embedd Code!</strong><br /><br /><strong>Notice:</strong> The Preview Image will be the Image set as Featured Image..
da-DK: Indsæt kun id'et af videoen (fx http://www.youtube.com/watch?v=<strong>GUEZCxBcM78</strong>), du vil vise, eller indsæt din egen Embed Code. <br />Dette vil vise videoen <strong> INSTEAD </strong> af billedskyderen. <br /><strong>Selvfølgelig kan du også indsætte din lydindlejrede kode!</strong><br /><br /><strong>Bemærk:</strong>Eksempelbilledet vil være billedindstillingen som fremvist billede ..

en: Upload up images for a slideshow - or only one to display a single image. <br /><br /><strong>Notice:</strong> The Preview Image will be the Image set as Featured Image.
da-DK: Upload op billeder til et diasshow - eller kun en til at vise et enkelt billede. <br /><br /><strong>Bemærk:</strong>Eksempelbilledet vil være billedindstillingen som fremvist billede.

en: VIEW OTHER RELATED ITEMS
da-DK: SE ANDRE RELATEREDE EMNER

en: Error: Cannot delete file
da-DK: Fejl: Kan ikke slette fil

en: Default Field
da-DK: Standardfelt

en: Select or Upload Images
da-DK: Vælg eller Upload billeder

en: We've assembled some links to get you started:
da-DK: Vi har samlet nogle links for at komme i gang:

en: Save All Changes
da-DK: Gem alle ændringer

en: Reset Options
da-DK: Nulstil Indstillinger

en: Project URL
da-DK: Projekt URL

en: Project description
da-DK: Projekt Beskrivelse

en: All
da-DK: Alle

en: Portfolio Categories
da-DK: Porteføljekategorier

en: Hide Filters?
da-DK: Skjul filtre?

en: Filters Style
da-DK: Filtre Style

en: Filters Position
da-DK: Filtre Position

en: Columns
da-DK: Kolonner

en: Enable gutter for items
da-DK: Aktiver rende til emner

en: Items Hover Effect
da-DK: Elementer Hover Effekt

en: Show All
da-DK: Vis Alt

en: Items per View
da-DK: Elementer pr. Visning

[ctx: Post Type General Name]
en: Recipes
da-DK: Opskrifter

[ctx: Post Type Singular Name]
en: Recipe
da-DK: Opskrift

en: Recipes
da-DK: Opskrifter

en: All Recipes
da-DK: Alle Opskrifter

en: Add New Recipe
da-DK: Tilføj Ny Opskrift

en: New Recipe
da-DK: Ny Opskrift

en: Edit Recipe
da-DK: Rediger Opskrift

en: Update Recipe
da-DK: Opdater Opskrift

en: View Recipe
da-DK: Se Opskrift

en: Search Recipe
da-DK: Søg Opskrift

en: recipe
da-DK: opskrift

en: Recipe
da-DK: Opskrift

[ctx: Taxonomy General Name]
en: Recipe Categories
da-DK: Opskrift Kategorier

[ctx: Taxonomy General Name]
en: Recipe Cuisines
da-DK: Opskrift Køkkener

[ctx: Taxonomy Singular Name]
en: Cuisine
da-DK: Køkken

en: Cuisines
da-DK: Køkkener

en: All Cuisines
da-DK: Alle køkkener

en: Parent Cuisine
da-DK: Forældre køkken

en: Parent Cuisine:
da-DK: Forældre Køkken:

en: New Cuisine Name
da-DK: Nyt køkkennavn

en: Add New Cuisine
da-DK: Tilføj nyt køkken

en: Edit Cuisine
da-DK: Rediger Køkken

en: Update Cuisine
da-DK: Opdater køkken

en: Search cuisines
da-DK: Søg køkkener

en: Add or remove cuisines
da-DK: Tilføj eller fjern køkkener

[ctx: Taxonomy General Name]
en: Recipe Tags
da-DK: Opskrift Tags

en: All Tags
da-DK: Alle Tags

en: Parent Tag
da-DK: Moderselskab

en: Parent Tag:
da-DK: Moderselskab:

en: New Tag Name
da-DK: Nyt tagnavn

en: Add New Tag
da-DK: Tilføj nyt mærke

en: Edit Tag
da-DK: Rediger Tag

en: Update Tag
da-DK: Opdater Tag

en: Separate tags with commas
da-DK: Adskil tags med kommaer

en: Search tags
da-DK: Søg tags

en: Add or remove tags
da-DK: Tilføj eller fjern tags

en: Choose from the most used recipe tags
da-DK: Vælg blandt de mest anvendte opskriftstag

en: Details
da-DK: Detaljer

en: Preparation Time
da-DK: Forberedelsestid

en: Time to prepare (in minutes).
da-DK: Tid til at forberede (i minutter).

en: Cooking Time
da-DK: Madlavningstid

en: Time to cook (in minutes).
da-DK: Tid til at lave mad (i minutter).

en: Yield
da-DK: Udbytte

en: Amount of food in recipe.
da-DK: Mængden af mad i opskrift.

en: Servings
da-DK: Portioner

en: Amount of serving.
da-DK: Antal servering.

en: Ingredients
da-DK: Ingredienser

en: Detail ingredients list
da-DK: Detail ingrediens liste

en: Instruction Steps
da-DK: Instruktionstrin

en: Detail instruction steps
da-DK: Detaljerede instruktionstrin

en: Clone is not allowed
da-DK: Klon er ikke tilladt

en: Unserializing is not allowed
da-DK: Unserialisering er ikke tilladt

en: Add New Menu
da-DK: Tilføj Ny Menu

en: Edit Menu
da-DK: Rediger Menu

en: New Menu
da-DK: Ny Menu

en: All Menus
da-DK: Alle Menuer

en: View Menus
da-DK: Se Menuer

en: Search Menus
da-DK: Søg Menuer

en: No Menus found
da-DK: Ingen Menuer fundet

en: No Menus found in Trash
da-DK: Ingen menuer fundet i papirkurven

en: Rest. Menus
da-DK: Hvile. Menuer

en: Menu Items
da-DK: Menupunkter

en: Menu Item
da-DK: Menupunkt

en: Add New Menu Item
da-DK: Tilføj nyt menupunkt

en: New Menu Item
da-DK: Nyt menupunkt

en: All Menu Items
da-DK: Alle menupunkter

en: View Menu Item
da-DK: Se menupunktet

en: Search Menu Items
da-DK: Søg menupunkter

en: No Menu Item found
da-DK: Ingen menupunkt fundet

en: No Menu Items found in Trash
da-DK: Ingen menupunkter fundet i papirkurven

en: Rest. Menu Items
da-DK: Hvile. Menupunkter

en: Weekly Menus
da-DK: Ugentlige Menuer

en: Weekly Menu
da-DK: Ugentlig Menu

en: Add New Weekly Menu
da-DK: Tilføj Ny Ugentlig Menu

en: Edit Weekly Menu
da-DK: Rediger Ugentlig Menu

en: New Weekly Menu
da-DK: Ny Ugentlig Menu

en: All Weekly Menus
da-DK: Alle Ugentlige Menuer

en: View Weekly Menu
da-DK: Se Ugentlig Menu

en: Search Weekly Menus
da-DK: Se Ugentlig Menu

en: No Weekly Menu found
da-DK: Ingen Ugentlig Menu fundet

en: No Weekly Menus found in Trash
da-DK: Ingen Ugentlige Menuer fundet i papirkurven

en: Rest. Menus Week
da-DK: Hvile. Menuer uge

en: Add Menu Items
da-DK: Tilføj menupunkter

en: Sunday
da-DK: Søndag

en: Monday
da-DK: Mandag

en: Tuesday
da-DK: Tirsdag

en: Wednesday
da-DK: Onsdag

en: Thursday
da-DK: Torsdag

en: Friday
da-DK: Fredag

en: Saturday
da-DK: lørdag

en: settings
da-DK: indstillinger

en: Weekly menu rules
da-DK: Ugentlige menuregler

en: Insert this shortcode in other posts to display Menu in Front end
da-DK: Indsæt denne shortcode i andre indlæg for at få vist Menu i Frontend

en: Insert this shortcode to display Menu in Front end
da-DK: Indsæt denne shortcode for at få vist Menu i frontend

en: Are you sure to delete?
da-DK: Er du sikker på at slette?

en: Yes, delete it!
da-DK: Ja, slet det!

en: No Menu selected
da-DK: Ingen Menu valgt

en: Add this character to the price. Leave it blank if you don't want to display.
da-DK: Tilføj denne karakter til prisen. Lad det være tomt, hvis du ikke vil vise.

en: Currency position
da-DK: Valutaposition

en: Before price
da-DK: Før pris

en: After price
da-DK: Efter pris

en: Menu items thumbnail size
da-DK: Menupunkter miniature størrelse

en: Custom CSS
da-DK: Brugerdefineret CSS

en: Side of Dropdown Elements
da-DK: Side af Dropdown Elements

en: Drop To Right Side
da-DK: Drop til højre side

en: Drop To Left Side
da-DK: Drop til venstre side

en: Enable Full Width Dropdown ()
da-DK: Aktivér Fuldbredde Dropdown ()

en: DropDown Background Color
da-DK: DropDown Baggrundsfarve

en: DropDown Background Image
da-DK: DropDown Baggrundsbillede

en: Browse Image
da-DK: Gennemse billede

en: Select or Upload Image
da-DK: Vælg eller Upload billede

en: Video URL or Embeded Code
da-DK: Video URL eller Embed Code

en: Quote
da-DK: Citere

en: Author Url
da-DK: Forfatter Url

en: Audio URL or Embeded Code
da-DK: Lyd URL eller Embed Code

en: Custom Featured Title Area
da-DK: Brugerdefineret titelområde

en: Using Custom Featured Title Area?
da-DK: Brug brugerdefinerede udvalgte titelområde?

en: Check this box to hide Breadcrumbs
da-DK: Marker dette felt for at skjule brødkrummer

en: Custom Heading Background
da-DK: Tilpasset overskrift Baggrund

en: Background
da-DK: Baggrund

en: Text Color Featured Title
da-DK: Tekstfarve Udvalgte titel

en: Height Custom Heading
da-DK: Højde brugerdefineret overskrift

en: Use a number custom heading (px) default is 100. ex: 100
da-DK: Brug et nummer brugerdefineret overskrift (px) standard er 100. ex: 100

en: Custom Layout
da-DK: Brugerdefineret layout

en: Use Custom Layout?
da-DK: Brug brugerdefineret layout?

en: (* only be used with <b> content boxed </b> layout )
da-DK: (* kun bruges sammen med <b> indholds boks </ b> layout)

en: previous
da-DK: tidligere

en: play
da-DK: Spille

en: next
da-DK: Næste

en: stop
da-DK: hold op

en: mute
da-DK: stum

en: unmute
da-DK: Lyd

en: max volume
da-DK: maks. volumen

en: repeat
da-DK: gentage

en: repeat off
da-DK: gentag

en: <span>Update Required</span> To play the media you will need to either update your browser to a recent version or update your <a href="%s" target="_blank">Flash plugin</a>.
da-DK: <span>Opdatering nødvendig</span> For at afspille mediet skal du enten opdatere din browser til en nyere version eller opdatere din <a href="%s" target="_blank">Flash plugin</a>.

en: Settings saved.
da-DK: Indstillinger gemt.

en: Settings reset to default.
da-DK: Indstillinger nulstilles til standard.

en: More Options
da-DK: Flere muligheder

en: Your license is valid and active.
da-DK: Din licens er gyldig og aktiv.

en: Your license is invalid.
da-DK: Din licens er ugyldig.

en: Activate
da-DK: Aktiver

en: Your license is valid but inactive. Click the button above to activate it.
da-DK: Din licens er gyldig, men inaktiv. Klik på knappen ovenfor for at aktivere den.

en: The remote server did not return a valid response. You can retry by hitting the &laquo;Save&raquo; button again.
da-DK: Den eksterne server returnerede ikke et gyldigt svar. Du kan forsøge igen ved at trykke på &laquo; Gem &raquo; knappen igen.

en: Entering your license key is mandatory to get the product updates.
da-DK: Indtastning af din licensnøgle er obligatorisk for at få produktopdateringerne.

en: Enabled
da-DK: Aktiveret

en: Disabled
da-DK: Handicappet

en: Save Changes
da-DK: Gem ændringer

en: Reset to Defaults
da-DK: Nulstil til standardindstillingerne

en: Are you sure you want to reset ALL options to their default values?
da-DK: Er du sikker på, at du vil nulstille ALLE indstillinger til deres standardværdier?

en: Select Image
da-DK: Vælg billede

en: Use image
da-DK: Brug billede

en: Option type or extended class %s does not exist.
da-DK: Optionstype eller udvidet klasse %s findes ikke.

en: All option IDs must be unique. The id %s has been used multiple times.
da-DK: Alle valg-id'er skal være unikke. Id %s er blevet brugt flere gange.

en: Wrong usage of %s, this should be called inside a hook or from within a theme file.
da-DK: Forkert brug af %s, dette skal kaldes inde i en krog eller indefra en temafil.

en: Help us make Titan Framework better by enabling your site to periodically send us tracking data. This is so we can know where and how Titan is being used.
da-DK: Hjælp os med at gøre Titan Framework bedre ved at lade dit websted regelmæssigt sende os sporingsdata. Det er sådan, at vi kan vide, hvor og hvordan Titan bruges.

en: Help us and track
da-DK: Hjælp os og spor

en: Don't track
da-DK: Undlad at spore

en: Titan Framework needs to be installed.
da-DK: Titan Framework skal installeres.

en: Click here to search for the plugin.
da-DK: Klik her for at søge efter plugin.

en: Titan Framework needs to be activated.
da-DK: Titan Framework skal aktiveres.

en: Click here to go to the plugins page and activate it.
da-DK: Klik her for at gå til plugins siden og aktivere den.

en: Documentation
da-DK: Dokumentation

en: Widget not found!
da-DK: Widget ikke fundet!

en: Can not create new post
da-DK: Kan ikke oprette nyt indlæg

en: Layout builder not available now! Please try again later :)
da-DK: Layoutbygger ikke tilgængelig nu! Prøv igen senere :)

[ctx: Post Type General Name]
en: TP Component
da-DK: TP Komponent

[ctx: Post Type Singular Name]
en: TP Component
da-DK: TP Komponent

en: TP Components
da-DK: TP Komponenter

en: TP Component
da-DK: TP Komponent

en: Item Archives
da-DK: Varearkiver

en: Parent Item:
da-DK: Moderselskab:

en: All Items
da-DK: Alle emner

en: Add New Item
da-DK: Tilføj nyt produkt

en: Add New
da-DK: Tilføj ny

en: New Item
da-DK: Ny vare

en: Edit Item
da-DK: Rediger element

en: Allows select page builder which you want to using.
da-DK: Tillader den valgte sidebygger, som du vil bruge.

en: Select
da-DK: Vælg

en: Site Origin
da-DK: Siteorigin

en: Footer Bottom Background image
da-DK: Footer Bund Baggrundsbillede

en: General
da-DK: Generel

en: Allows you can select header layout for header on your site.
da-DK: Tillader, at du kan vælge headerlayout for overskrift på dit websted.

en: Allows you can select position layout for header layout.
da-DK: Tillader, at du kan vælge positionslayout for headerlayout.

en: Allows you can choose background color for your header.
da-DK: Tillader, at du kan vælge baggrundsfarve til dit overskrift.

en: Main Menu
da-DK: Hovedmenu

en: Fonts
da-DK: Skrifttyper

en: Allows you to select all font font properties for header.
da-DK: Giver dig mulighed for at vælge alle font font egenskaber for header.

en: Text Color
da-DK: Tekstfarve

en: Allows you to select color for text.
da-DK: Giver dig mulighed for at vælge farve til tekst.

en: Text Color Hover
da-DK: Tekstfarvebøjle

en: Allows you to select color for text link when hover text link.
da-DK: Giver dig mulighed for at vælge farve til tekstlink, når du svinger tekstlink.

en: Mobile Menu
da-DK: Mobil Menu

en: Allows you to choose a background color for mobile menu.
da-DK: Giver dig mulighed for at vælge en baggrundsfarve til mobilmenuen.

en: Allows you to choose a text color.
da-DK: Giver dig mulighed for at vælge en tekstfarve.

en: Text Hover Color
da-DK: Tekstbøjlefarve

en: Allows you to choose a text hover color.
da-DK: Giver dig mulighed for at vælge en tekst sving farve.

en: Allows you can config logo mobile menu.
da-DK: Tillader, at du kan konfigurere logo-mobilmenuen.

en: Custom
da-DK: Brugerdefinerede

en: Mobile Logo
da-DK: Mobil Logo

en: Allows you to add, remove, change mobile logo on your site.
da-DK: Tillader, at du tilføjer, fjerner, ændrer mobillogo på dit websted.

en: Allows you to add, remove, change mobile sticky logo on your site.
da-DK: Tillader dig at tilføje, fjerne, ændre mobilt klæbrig logo på dit websted.

en: Enable Login/Logout.
da-DK: Aktivér Login / Logout.

en: Allows you to enable or disable login/logout link on mobile menu.
da-DK: Tillader dig at aktivere eller deaktivere login / logout-link på mobilmenuen.

en: Allows you can show or hide sticky header menu on your site .
da-DK: Tillader, at du kan vise eller skjule klæbende hovedmenu på dit websted.

en: Config sticky menu
da-DK: Config klæbrig menu

en: Allows you can config sticky menu style.
da-DK: Tillader, at du kan konfigurere klæbrig menustilstand.

en: The same with main menu
da-DK: Det samme med hovedmenuen

en: Allows you can select a color make background color for header sticky menu .
da-DK: Tillader, at du kan vælge en farvefag baggrundsfarve til header klistret menu.

en: Allows you can select a color make text color on header sticky menu .
da-DK: Tillader, at du kan vælge en farvefremkaldende tekstfarve på header klistret menu.

en: Allows you can select color for text link when hover text link on header sticky menu.
da-DK: Tillader, at du kan vælge farve til tekstlink, når du hænger tekstlink på header klistret menu.

en: Sub Menu
da-DK: Undermenu

en: Allows you can select a color make background color sub menu on header  .
da-DK: Tillader, at du kan vælge en farvefaggrundsundermenu på overskriften.

en: Allows you can select border color for sub menu.
da-DK: Tillader, at du kan vælge kantfarve til undermenuen.

en: Allows you can select a color make text color sub menu on header.
da-DK: Tillader, at du kan vælge en undermenu til farvefremstilling af tekstfarver på overskrift.

en: Allows you can select color for text link when hover text link sub menu on header.
da-DK: Tillader, at du kan vælge farve til tekstlink, når du flytter tekstlinks undermenu på overskrift.

en: Show Toolbar
da-DK: Vis værktøjslinje

en: Allows you to enable or disable Toolbar.
da-DK: Giver dig mulighed for at aktivere eller deaktivere værktøjslinjen.

en: Font size
da-DK: Skriftstørrelse

en: Allows you to select font size for toolbar.
da-DK: Tillader dig at vælge skrifttypestørrelse for værktøjslinjen.

en: Allows you to choose a background color for widget on toolbar.
da-DK: Giver dig mulighed for at vælge en baggrundsfarve til widget på værktøjslinjen.

en: Allows you to choose a color for widget on toolbar.
da-DK: Tillader dig at vælge en farve til widget på værktøjslinjen.

en: Link Color
da-DK: Link farve

en: Allows you to choose a link color for widget on toolbar.
da-DK: Tillader dig at vælge en linkfarve til widget på værktøjslinjen.

en: Menus
da-DK: Menuer

en: Archive Layouts
da-DK: Arkivlayouts

en: Allows you to choose a layout for all products archive pages.
da-DK: Tillader dig at vælge et layout for alle produktarkivsider.

en: Choose the layout type for archive.
da-DK: Vælg layouttypen for arkivet.

en: Tabs
da-DK: Faner

en: Choose the number grid columns for product.
da-DK: Vælg nummergittersøjlerne for produktet.

en: Products Per Page
da-DK: Produkter pr. Side

en: Choose the number of products per page.
da-DK: Vælg antal produkter pr. Side.

en: Show Quick View
da-DK: Vis hurtigvisning

en: Allows you to enable or disable quick view.
da-DK: Giver dig mulighed for at aktivere eller deaktivere hurtigvisning.

en: Single Layouts
da-DK: Enkeltlayouts

en: Allows you to choose a layout for all product single pages.
da-DK: Giver dig mulighed for at vælge et layout for alle produkts enkeltsider.

en: Products
da-DK: Produkter

en: Allows you to choose a layout for all teams archive pages.
da-DK: Tillader dig at vælge et layout for alle teams arkivsider.

en: Teams
da-DK: Hold

en: Something went wrong!
da-DK: Noget gik galt!

en: Active
da-DK: Aktiv

en: Inactive
da-DK: Inaktive

en: Not Installed
da-DK: Ikke installeret

en: %s Theme notice!
da-DK: %s Tema meddelelse!

en: Installed the theme successfully. <a href="%s">Enable Thim Core to start now!</a>
da-DK: Installeret temaet med succes. <a href="%s"> Aktivér Thim Core til at starte nu! </a>

en: Welcome to the setup Core for %1$s Theme. Thank you for choosing the %1$s theme!
da-DK: Velkommen til opsætningen Core for %1$s tema. Tak fordi du valgte temaet %1$s!

en: Your site have already installed Thim Core!
da-DK: Dit websted har allerede installeret Thim Core!

en: <button data-href="%s" class="thim-button-link button button-primary">Return to Dashboard</button>
da-DK: <button data-href="%s" class="thim-button-link button button-primary">Tilbage til betjeningspanel</button>

en: Install and activate
da-DK: Installer og aktiver

en: Installing Thim Core
da-DK: Installation af Thim Core

en: Activating Thim Core
da-DK: Aktivering af Thim Core

en: Activating...
da-DK: Aktivering ...

en: Activating Thim Core successfully!
da-DK: Aktivering af Thim Core med succes!

en: You are redirecting to %s theme dashboard...
da-DK: Du omdirigerer til %s tema dashboard ...

en: Activating Thim Core failed!
da-DK: Aktivering af Thim Core mislykkedes!

en: Activate again
da-DK: Aktiver igen

en: Configuration Check
da-DK: Konfigurationskontrol

en: %1$s - We recommend a minimum PHP version of 5.6. See: %2$s
da-DK: %1$s - Vi anbefaler en minimum PHP-version på 5,6. Se: %2$s

en: How to update your PHP version
da-DK: Sådan opdateres din PHP-version

en: <strong>%s</strong> - We recommend setting memory to at least <strong>128MB</strong>. To learn how, see: <a href="%s" target="_blank">Increasing memory allocated to PHP.</a>
da-DK: <strong>%s</strong> - Vi anbefaler at indstille hukommelsen til mindst <strong>128MB</strong>. For at lære hvordan, se:<a href="%s" target="_blank">Forøgelse af hukommelse tildelt til PHP.</a>

en: wp_remote_get() failed. Please contact your hosting provider.
da-DK: wp_remote_get() mislykkedes. Kontakt venligst din hostingudbyder.

en: Plugins directory writable
da-DK: Plugins directory writeable

en: Please follow those instructions above to make sure your server is ready to use %s theme. If you need assistance, please get our support <a href="%s" target="_blank">here</a>.
da-DK: Følg disse instruktioner ovenfor for at sikre, at din server er klar til at bruge %s tema. Hvis du har brug for hjælp, kan du få vores support <a href="%s" target="_blank">her</a>.

en: &copy; ThimPress 2017. All rights reserved. Powered by WordPress.
da-DK: &copy; ThimPress 2017. Alle rettigheder forbeholdes. Powered by WordPress.

en: Demo Course Era
da-DK: Demo Coursera

en: Demo Courses Hub
da-DK: Demokurser Hub

en: Demo RTL
da-DK: Demo Boxed

en: Click here to select or create a menu
da-DK: Klik her for at vælge eller oprette en menu

en: Register
da-DK: Registrere

en: Login
da-DK: Log på

en: Profile
da-DK: Profil

en: Logout
da-DK: Log ud

en: Remove
da-DK: Fjerne

en: Add
da-DK: Tilføje

en: Remove Image
da-DK: Fjern billede

en: Upload Image
da-DK: Upload billede

en: Remove admin notice successful
da-DK: Fjern administrationsmeddelelsen succesfuld

en: Event not found.
da-DK: Begivenhed ikke fundet.

en: You must login before register
da-DK: Du skal logge ind før registrering

en: has been expired
da-DK: er udløbet

en: You have registered this event before
da-DK: Du har registreret denne begivenhed før

en: The event is full, the registration is closed
da-DK: Arrangementet er fuld, registreringen er lukket

en: Invalid request
da-DK: Ugyldig anmodning

en: Invalid event request
da-DK: Ugyldig begivenhedsanmodning

en: Quantity must integer
da-DK: Mængde skal heltal

en: You are registered this event.
da-DK: Du er registreret denne begivenhed.

en: is not ready. Please contact administrator to setup payment gateways
da-DK: er ikke klar. Kontakt venligst administrator for at opsætte betalings gateways

en: Book ID <strong>%s</strong> completed! We'll send mail to <strong>%s</strong> when it is approve.
da-DK: Bog-id <strong>%s</ strong> afsluttet! Vi sender mail til <strong>%s</ strong>, når den godkendes.

en: Payment method is not available
da-DK: Betalingsmetode er ikke tilgængelig

en: You Must <a href="%s">Login</a>
da-DK: Du skal <a href="%s">Log ind</a>

en: %s booking event %s
da-DK: %s booking hændelse %s

en: %s booking event %s with %s slot
da-DK: %s booking hændelse %s med %s slot

en: Booking ID #%s is not exists.
da-DK: Booking ID #%s findes ikke.

[ctx: Page title]
en: User Login
da-DK: User LoginBruger login

[ctx: Page title]
en: Forgot Password
da-DK: Glemt kodeord

[ctx: Page title]
en: Reset Password
da-DK: Nulstille kodeord

[ctx: Page title]
en: User Account
da-DK: Brugerkonto

[ctx: post type general name]
en: Events
da-DK: Begivenheder

[ctx: post type singular name]
en: Event
da-DK: Begivenhed

[ctx: admin menu]
en: Events
da-DK: Begivenheder

[ctx: add new on admin bar]
en: Event
da-DK: Begivenhed

[ctx: event]
en: Add New
da-DK: Tilføj ny

en: Add New Event
da-DK: Tilføj ny begivenhed

en: New Event
da-DK: Ny begivenhed

en: Edit Event
da-DK: Rediger begivenhed

en: View Event
da-DK: Se begivenhed

en: Search Events
da-DK: Søg begivenheder

en: Parent Events:
da-DK: Forældrebegivenheder:

en: No events found.
da-DK: Ingen arrangementer fundet.

en: No events found in Trash.
da-DK: Ingen begivenheder fundet i Papirkurv.

[ctx: book]
en: Add New
da-DK: Tilføj ny

en: Add New Booking
da-DK: Tilføj ny reservation

en: New Booking
da-DK: Ny reservation

en: Booking Details
da-DK: Booking detaljer

en: View Booking
da-DK: Se Booking

en: Bookings
da-DK: Bestillinger

en: Search Books
da-DK: Søg bøger

en: Parent Books:
da-DK: Forældrebøger:

en: No books found.
da-DK: Ingen bøger fundet.

en: No books found in Trash.
da-DK: Ingen bøger fundet i papirkurven.

en: Description.
da-DK: Beskrivelse.

[ctx: taxonomy general name]
en: Event Categories
da-DK: Eventkategorier

[ctx: taxonomy singular name]
en: Event Category
da-DK: Hændelseskategori

en: Search Categories
da-DK: Søg Kategorier

en: All Categories
da-DK: Alle kategorier

en: Parent Category
da-DK: Forældre kategori

en: Parent Category:
da-DK: Forældre kategori:

en: Edit Category
da-DK: Rediger kategori

en: Update Category
da-DK: Opdater kategori

en: Add New Category
da-DK: Tilføj ny kategori

en: New Category Name
da-DK: Ny kategori navn

en: Category
da-DK: Kategori

[ctx: tp-event]
en: Upcoming
da-DK: Kommende

en: Upcoming <span class="count">(%s)</span> | Upcoming <span class="count">(%s)</span>
da-DK[0]: Kommende <span class="count">(%s)</span>
da-DK[1]: Kommende <span class="count">(%s)</span>

[ctx: tp-event]
en: Expired
da-DK: Udløbet

en: Expired <span class="count">(%s)</span> | Expired <span class="count">(%s)</span>
da-DK[0]: Udløbet <span class="count">(%s)</span>
da-DK[1]: Udløbet <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Booking status]
en: Cancelled
da-DK: Aflyst

en: Cancelled <span class="count">(%s)</span> | Cancelled <span class="count">(%s)</span>
da-DK[0]: Aflyst <span class="count">(%s)</span>
da-DK[1]: Aflyst <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Booking status]
en: Pending
da-DK: Verserende

en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
da-DK[0]: Verserende <span class="count">(%s)</span>
da-DK[1]: Verserende <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Booking status]
en: Processing
da-DK: Forarbejdning

en: Processing <span class="count">(%s)</span> | Processing <span class="count">(%s)</span>
da-DK[0]: Forarbejdning <span class="count">(%s)</span>
da-DK[1]: Forarbejdning <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Booking status]
en: Completed
da-DK: Afsluttet

en: Completed <span class="count">(%s)</span> | Completed <span class="count">(%s)</span>
da-DK[0]: Afsluttet <span class="count">(%s)</span>
da-DK[1]: Afsluttet <span class="count">(%s)</span>

en: End
da-DK: Ende

en: Price
da-DK: Pris

en: Booked / Total
da-DK: Reserveret / Total

en: Unlimited
da-DK: Ubegrænset

en: <label class="screen-reader-text __web-inspector-hide-shortcut__" for="cb-select-all-1">Select All</label><input id="cb-select-all-1" type="checkbox">
da-DK: <label class="screen-reader-text __web-inspector-hide-shortcut__" for="cb-select-all-1">Vælg Alle</label><input id="cb-select-all-1" type="checkbox">

en: Event updated.
da-DK: Event opdateret.

en: Custom field updated.
da-DK: Brugerdefineret felt opdateret.

en: Custom field deleted.
da-DK: Brugerdefineret felt slettet.

en: Book restored to revision from %s
da-DK: Bog restaureret til revision fra %s

en: Event saved.
da-DK: Hændelse gemt.

en: Event submitted.
da-DK: Begivenhed indsendt.

en: Event scheduled for: <strong>%1$s</strong>.
da-DK: Begivenhed planlagt til: <strong>%1$s</ strong>.

en: Event draft updated.
da-DK: Eventudkast opdateret.

en: View event
da-DK: Se begivenhed

en: Preview event
da-DK: Forhåndsvis begivenhed

en: Check your email for a link to reset your password.
da-DK: Tjek din email for et link for at nulstille din adgangskode.

en: You have been sign out!
da-DK: Du er blevet logget ud!

en: ERROR
da-DK: FEJL

en: Username is required.
da-DK: Brugernavn er påkrævet.

en: Password is required.
da-DK: Adgangskode er påkrævet.

en: A user could not be found with this email address.
da-DK: En bruger kunne ikke findes med denne email adresse.

en: You have logged in
da-DK: Du har logget ind

en: Years
da-DK: Flere år

en: Months
da-DK: Måneder

en: Weeks
da-DK: Uger

en: Days
da-DK: Dage

en: Hours
da-DK: Timer

en: Minutes
da-DK: Minutter

en: Seconds
da-DK: Sekunder

en: Year
da-DK: År

en: Month
da-DK: Måned

en: Week
da-DK: Uge

en: Day
da-DK: Dag

en: Hour
da-DK: Time

en: Minute
da-DK: Minut

en: Second
da-DK: Anden

en: Something went wrong
da-DK: Noget gik galt

en: Cancelled
da-DK: Aflyst

en: Pending
da-DK: Verserende

en: Processing
da-DK: Forarbejdning

en: Completed
da-DK: Afsluttet

en: Confirm Password is not match.
da-DK: Bekræft Adgangskode stemmer ikke overens.

en: ERROR:
da-DK: FEJL:

en: Username is required field.
da-DK: Brugernavn er påkrævet felt.

en: Username is already exists.
da-DK: Brugernavnet findes allerede.

en: Please provide a valid email address.
da-DK: Angiv en gyldig e-mail-adresse.

en: An account is already registered with your email address. Please login.
da-DK: En konto er allerede registreret med din email-adresse. Vær venlig at logge ind.

en: Password is required field.
da-DK: Kodeord er påkrævet felt.

en: Couldn't register.
da-DK: Kunne ikke registrere.

en: Payment completed. We will send you email when payment method verify.
da-DK: Betaling afsluttet. Vi sender dig en e-mail, når betalingsmetoden bekræfter.

en: Users
da-DK: Brugere

en: Event Settings
da-DK: Hændelsesindstillinger

en: Booking Information
da-DK: Booking Oplysninger

en: Booking Actions
da-DK: Bookinghandlinger

en: Your settings have been saved.
da-DK: Dine indstillinger er blevet gemt.

en: Save changes
da-DK: Gem ændringer

en: View
da-DK: Udsigt

en: No users found.
da-DK: Ingen brugere fundet.

en: Event Users
da-DK: Hændelsesbrugere

en: Please make sure event time is validate
da-DK: Sørg for at begivenhedstiden er valideret

en: Checkout
da-DK: Bestilling

en: General options for system
da-DK: Generelle indstillinger for systemet

en: Booking times free event/email
da-DK: Booking gange gratis begivenhed / email

en: This controls how many time booking free event of an email
da-DK: Dette styrer hvor mange tid der booker gratis begivenhed med en email

en: Once
da-DK: Enkelt gang

en: Many
da-DK: Mange

en: Cancel payment status
da-DK: Annuller betalingsstatus

en: How long cancel a payment (hour)
da-DK: Hvor længe annullerer en betaling (time)

en: Emails
da-DK: E-mails

en: Email Notifications
da-DK: Email Notifikationer

en: Event register
da-DK: Hændelsesregister

en: Send notify when user register event
da-DK: Send besked når brugerregistreringsbegivenhed

en: From name
da-DK: Fra navn

en: Email from
da-DK: Email fra

en: Subject
da-DK: Emne

en: Register event
da-DK: Tilmeld begivenhed

en: Account register
da-DK: Kontoregistrering

en: Send notify when user register account
da-DK: Send besked når brugerregistreringskonto

en: General Options
da-DK: Generelle indstillinger

en: Event registration
da-DK: Event registrering

en: Allows user register events
da-DK: Tillader brugerregistrering af begivenheder

en: Currency
da-DK: Betalingsmiddel

en: This controls what the currency prices
da-DK: Dette styrer hvad valuta priserne

en: Currency Position
da-DK: Valutaposition

en: This controls the position of the currency symbol
da-DK: Dette styrer valutasymbolets position

en: Left with space
da-DK: Venstre med plads

en: Right with space
da-DK: Ret med plads

en: Thousand Separator
da-DK: Tusen adskillelse

en: Number of Decimals
da-DK: Antal decimaler

en: Google Map API Key
da-DK: Google Map API-nøgle

en: Refer on https://developers.google.com/maps/documentation/javascript/get-api-key#get-an-api-key
da-DK: Se nærmere på https://developers.google.com/maps/documentation/javascript/get-api-key#get-an-api-key

en: Pages
da-DK: Sider

en: Pages Settings
da-DK: Sider indstillinger

en: Register Page
da-DK: Registrer Side

en: This controls which the register page
da-DK: Dette styrer som registreringssiden

en: Login Page
da-DK: Login Side

en: This controls which the login page
da-DK: Dette styrer som login-siden

en: Forgot Password
da-DK: Glemt Kodeord

en: This controls which the forgot password page
da-DK: Dette styrer som glemt adgangskode side

en: Reset Password
da-DK: Nulstille Kodeord

en: This controls which the reset password page
da-DK: Dette styrer som nulstiller adgangskode side

en: My Account
da-DK: Min Konto

en: This controls which the user account page
da-DK: Dette styrer som brugerkontosiden

en: Update booking event status
da-DK: Opdater booking begivenhed status

en: Order %s
da-DK: Bestil %s

en: Date %s
da-DK: Dato %s

en: Item
da-DK: Vare

en: Quantity
da-DK: Antal

en: Payment Method
da-DK: Betalingsmetode

en: Amount
da-DK: Beløb

en: No payment
da-DK: Ingen betaling

en: Set 0 to make it becomes free event
da-DK: Indstil 0 for at gøre det til en gratis begivenhed

en: Start/End
da-DK: Start / Slut

en: to
da-DK: til

en: Location
da-DK: Beliggenhed

en: You need set up Google Map API Key to show map.
da-DK: Du skal konfigurere Google Map API-nøgle for at vise kort.

en: Set up here
da-DK: Opsæt her

en: Note
da-DK: Bemærk

en: Shortcode
da-DK: Lær

en: Select Page
da-DK: Vælg side

en: Error %s booking ID
da-DK: Fejl %s reservations-id

en: User is not exists!
da-DK: Bruger findes ikke!

en: Payment is completed. We will send you email when payment status is completed
da-DK: Betalingen er afsluttet. Vi sender dig en e-mail, når betalingsstatus er afsluttet

en: Booking is cancel.
da-DK: Booking er annulleret.

en: Paypal Settings
da-DK: Paypal Indstillinger

en: Make payment via Paypal
da-DK: Betal via Paypal

en: Enable
da-DK: Aktiver

en: Sandbox mode
da-DK: Sandbox-tilstand

en: Booking ID is not exists!
da-DK: Booking ID findes ikke!

en: Email Business PayPal is invalid. Please contact administrator to setup PayPal email.
da-DK: Email Business PayPal er ugyldig. Kontakt venligst administrator for at opsætte PayPal-e-mail.

en: Countdown timer for event
da-DK: Nedtællingstimer for begivenhed

en: Title:
da-DK: Titel:

en: Pagiantion:
da-DK: Paginering:

en: Events:
da-DK: Begivenheder:

en: Hello %s!
da-DK: Hej %s!

en: You have been registered successful our <a href="%s">event</a>. Please go to the following link for more details.<a href="%s">Your account.</a>
da-DK: Du er blevet registreret succesfuld vores <a href="%s">begivenhed</a>. Gå til det følgende link for flere detaljer. <a href="%s">Din konto.</a>

en: There are no payment gateway available. Please contact administrator to setup it.
da-DK: Der er ingen betalings gateway til rådighed. Kontakt venligst administrator for at konfigurere det.

en: Register Now
da-DK: Registrer Nu

en: This event has expired
da-DK: Denne begivenhed er udløbet

en: View Detail
da-DK: Se Detaljer

en: Booked Slot:
da-DK: Booket Slot:

en: Cost:
da-DK: Koste:

en: Invalid Event ID
da-DK: Ugyldigt hændelses-id

en: Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
da-DK: Indtast venligst dit brugernavn eller din emailadresse. Du vil modtage et link for at oprette en ny adgangskode via e-mail.

en: Username or Email:
da-DK: Brugernavn eller e-mail:

en: Get New Password
da-DK: Få nyt kodeord

en: Create new user
da-DK: Opret ny bruger

en: Remember me
da-DK: Husk mig

en: Confirm Password
da-DK: Bekræft kodeord

en: Registration confirmation will be emailed to you.
da-DK: Registreringsbekræftelse vil blive sendt til dig.

en: Log in
da-DK: Log på

en: Password Lost and Found
da-DK: Adgangskode tabt og fundet

en: Forgot password?
da-DK: glemt kodeord?

en: You have successfully registered to <strong>%s</strong>. We have emailed your password to <i>%s</i> the email address you entered.
da-DK: Du har registreret dig til <strong>%s</ strong>. Vi har sendt din adgangskode til <i>%s</ i> den email-adresse, du indtastede.

en: Oops! Something went wrong.
da-DK: Ups! Noget gik galt.

en: You are not <a href="%s">login</a>
da-DK: Du er ikke <a href="%s">login</a>

en: Method
da-DK: Metode

en: « Previous
da-DK: « Forrige

en: Next »
da-DK: Næste »

en: User registration is currently not allowed.
da-DK: Brugerregistrering er i øjeblikket ikke tilladt.

en: Memberships
da-DK: Medlemsskaber

en: Course Memberships
da-DK: Kursusmedlemmer

en: Select Membership Levels
da-DK: Vælg medlemskabsniveauer

en: Select membership levels
da-DK: Vælg medlemskabsniveauer

en: Managers
da-DK: Ledere

en: Paid Membership Pro add-on for LearnPress
da-DK: Paid Membership Pro add-on til LearnPress

en: Use shortcode
da-DK: Brug kortkode

en: Show courses by level
da-DK: Vis kurser efter niveau

en: No any course!
da-DK: Nej noget kursus!

en: Renew
da-DK: Forny

en: Your&nbsp;Level
da-DK: Dit Niveau

en: &larr; Return to Your Account
da-DK: &larr; Tilbage til din Konto

en: &larr; Return to Home
da-DK: &larr; Tilbage til Hjemmet

en: Import from Zip
da-DK: Importer fra Zip

en: Import Sample
da-DK: Importprøve

en: Select a zip file
da-DK: Vælg en zip-fil

en: Do you want to import sample of certificate?
da-DK: Vil du importere stikprøve af certifikat?

en: Import certificate successfully
da-DK: Importcertifikat er succesfuldt

en: Export
da-DK: Eksport

en: Display
da-DK: Skærm

en: Login name
da-DK: Login-navn

en: Display name
da-DK: Visningsnavn

en: Invalid field type!
da-DK: Ugyldig feltype!

en: Add New Certificate
da-DK: Tilføj Nyt Certifikat

en: Edit Certificate
da-DK: Rediger Certifikat

en: <strong>Certificates</strong> addon version %s requires LearnPress version %s or higher
da-DK: <strong>Certifikater</ strong> addon version %s kræver LearnPress version %s eller højere

en: Font
da-DK: Skrifttype

en: Font style
da-DK: Skrifttype

en: Italic
da-DK: Kursiv

en: Font weight
da-DK: Fontvægt

en: Bold
da-DK: Dristig

en: Text decoration
da-DK: Tekst dekoration

en: Underline
da-DK: Understrege

en: Overline
da-DK: Overlinie

en: Line-through
da-DK: Linje-through

en: Text align
da-DK: Tekstjustering

en: Text vertical align
da-DK: Tekst lodret justering

en: Angle
da-DK: Vinkel

en: Scale X
da-DK: Skala X

en: Scale Y
da-DK: Skala Y

en: No template selected.
da-DK: Ingen skabelon valgt.

en: Select Template
da-DK: Vælg skabelon

en: to starts design your favorite certificate now
da-DK: at begynde at designe dit yndlingscertifikat nu

en: Student name
da-DK: Elevnavn

en: Course name
da-DK: Kursnavn

en: Course start date
da-DK: Kursus startdato

en: Course end date
da-DK: Kursets slutdato

en: Current date
da-DK: Nuværende dato

en: Current time
da-DK: Nuværende tid

en: Change template
da-DK: Skift skabelon

en: Delete
da-DK: Slet

en: No certificates found
da-DK: Ingen certifikater fundet

en: System fonts
da-DK: System skrifttyper

en: Google fonts
da-DK: Google skrifttyper

en: Middle
da-DK: Midte

en: Bottom
da-DK: Bund

en: View Certificate
da-DK: Se Certifikat

en: Downloading...
da-DK: Downloader ...

en: Download as:
da-DK: Download som:

en: You have not received any certificates yet!
da-DK: Du har endnu ikke modtaget nogen certifikater!

en: Congrats! You have taken a certificate for this course
da-DK: Tillykke! Du har taget et certifikat til dette kursus

en: Help
da-DK: Hjælp

en: Please refresh this page to start using this widget.
da-DK: Opdater denne side for at begynde at bruge denne widget.

en: Are you sure?
da-DK: Er du sikker?

en: This query returns <a href="#" class="preview-query-posts">%s posts</a>.
da-DK: Denne forespørgsel returnerer <a href="#" class="preview-query-posts">%s indlæg</a>.

en: Select Posts
da-DK: Vælg Indlæg

en: Optional
da-DK: Valgfri

en: You need to <a href="%s">upgrade</a> to WordPress 3.5 to use media fields
da-DK: Du skal <a href="%s">opgradere</a> til WordPress 3.5 for at bruge mediefelter

en: Choose Media
da-DK: Vælg Media

en: Set Media
da-DK: Indstil Medier

en: Build Posts Query
da-DK: Byg Indlægssøgning

en: Unknown Field
da-DK: Ukendt Felt

en: Demo Importer
da-DK: Demo Importør

en: WordPress invalid nonce!
da-DK: WordPress ugyldig nonce!

en: Welcome to Demo Importer!
da-DK: Velkommen til Demo Importer!

en: In order to Import a demo, please follow the instruction from messages on the top of this screen and reload it then.
da-DK: For at importere en demo skal du følge instruktionerne fra meddelelser øverst på denne skærm og genindlæse den derefter.

en: Sorry to let you know that your server system can not work properly with Demo Importer due to some configs. Please request some support.
da-DK: Undskyld at fortælle dig, at dit serversystem ikke fungerer korrekt med Demo Importer på grund af nogle konfigs. Forhør lidt support.

en: <strong>Warning:</strong> If you have already used this feature before and you want to try it again, your content may be duplicated. Please consider resetting your database back to defaults with <a href="https://wordpress.org/plugins/wordpress-reset/">this plugin</a>.
da-DK: <strong>Advarsel:</ strong> Hvis du allerede har brugt denne funktion tidligere, og du vil prøve den igen, kan dit indhold blive dupliceret. Overvej venligst at nulstille din database tilbage til standardindstillingerne med <a href="https://wordpress.org/plugins/wordpress-reset/">dette plugin</a>.

en: <strong>Important:</strong> We found out your system is using PHP version %1$s and it can cause the importer. Please consider upgrading to version %2$s or higher.
da-DK: <strong>Vigtigt:</ strong> Vi fandt ud af, at dit system bruger PHP version %1$s, og det kan forårsage importøren. Overvej venligst opgradering til version %2$s eller højere.

en: <strong>Important:</strong> The Importer requires memory limit of your system >= %1$sMB. Please follow <a href="%2$s" target="_blank">these guidelines</a> to improve it.
da-DK: <strong>Vigtigt:</ strong> Importøren kræver hukommelsesgrænse for dit system >= %1$sMB. Følg <a href="%2$s" target="_blank">disse retningslinjer</a> for at forbedre det.

en: You need to upgrade your system follow to the above messages.
da-DK: Du skal opgradere dit system efter ovenstående meddelelser.

en: Import
da-DK: Importere

en: Dismiss this notice.
da-DK: Afvis denne meddelelse.

en: Importing
da-DK: Import

en: The import process can take about 10 minutes. Enjoy a cup of coffee while you wait for importing :)
da-DK: Importprocessen kan tage ca. 10 minutter. Nyd en kop kaffe, mens du venter på at importere :)

en: Import failed!
da-DK: Importen mislykkedes!

en: Get support
da-DK: Få support

en: Dashboard
da-DK: Instrumentbræt

en: Importing is successful!
da-DK: Importerer er vellykket!

en: Visit site
da-DK: Besøg hjemmeside

en: <span><em><a href="%s">Demo Importer</a></em> is ready to use. <em style="color: red; cursor: pointer" class="tp_import_ignore">Ignore</em> notice if you have already used this feature before.</span>
da-DK: <span><em><a href="%s">Demo Importer</a></em> er klar til brug. <em style="color: red; cursor: pointer" class="tp_import_ignore">Ignorer</em> varsel, hvis du allerede har brugt denne funktion før.</ span>

en: There was an error when reading this WXR file
da-DK: Der opstod en fejl under læsning af denne WXR-fil

en: Details are shown above. The importer will now try again with a different parser...
da-DK: Detaljer er vist ovenfor. Importøren vil nu prøve igen med en anden parser ...

en: This does not appear to be a WXR file, missing/invalid WXR version number
da-DK: Dette ser ikke ud til at være en WXR-fil, manglende / ugyldigt WXR-versionsnummer

en: Update Option "%d" error
da-DK: Opdateringsvalg "%d" fejl

en: Success! Options file imported
da-DK: Succes! Valgfiler importeret

en: Invalid options file
da-DK: Ugyldig indstillingsfil

en: Please enable PHP's safe mode.
da-DK: Aktiver venligst PHPs sikre tilstand.

en: Cannot create directory "%"
da-DK: Kan ikke oprette mappe "%"

en: Demo data is already downloaded
da-DK: Demo data er allerede hentet

en: Demo data directory not found
da-DK: Demo datakatalog ikke fundet

en: Cannot get demo data package from %
da-DK: Kan ikke få demo-datapakke fra %

en: Cannot store file "%s"
da-DK: Kan ikke gemme filen "%s"

en: Download demo data package success "%s"
da-DK: Download demo data pakke succes "%s"

en: Extract demo data package to "%s" success
da-DK: Uddrag demo data pakke til "%s" succes

en: There was an error unzipping demo data file.
da-DK: Der opstod en fejl under udpakning af demo-datafilen.

en: The Auto importing script could not be loaded. please use the wordpress importer and import the XML file that is located in your themes folder manually.
da-DK: Skriptet til automatisk import kunne ikke indlæses. Brug venligst wordpress-importøren og importer den XML-fil, der er placeret i din tema-mappe manuelt.

en: The XML file containing the demo content is not available or could not be read in <pre>
da-DK: XML-filen, der indeholder demoindholdet, er ikke tilgængelig eller kunne ikke læses i <pre>

en:  not found
da-DK: ikke fundet

en: Import WooCommerce settings success
da-DK: Importer WooCommerce indstillinger succes

en: Import Post, Pages, Terms, Custom Post Type, etc success
da-DK: Importer Post, Sider, Vilkår, Brugerdefineret Posttype osv. Succes

en: Error on importing menus
da-DK: Fejl ved import af menuer

en: Import menus success
da-DK: Import menuer succes

en: Error on importing widgets
da-DK: Fejl ved import af widgets

en: Importing widgets success
da-DK: Importerer widgets succes

en: Error on import setting
da-DK: Fejl ved importindstilling

en: Import setting success
da-DK: Importer indstillingssucces

en: <p>Import finish without revolution sliders. You can import manual, please view <a href="http://thimpress.com/knowledge-base/import-revolution-sliders/#content" target="_blank">How to import revolution sliders</a>.</p>
da-DK: <p>Importer finish uden omdrejningsregulatorer. Du kan importere manuel, se venligst <a href="http://thimpress.com/knowledge-base/import-revolution-sliders/#content" target="_blank">Sådan importeres revolutionsskydere</a>.< / p>

en: Slide is not imported
da-DK: Slide importeres ikke

en: Import demo data success
da-DK: Importer demo data succes

en: Assign Authors
da-DK: Tildel Forfattere

en: To make it easier for you to edit and save the imported content, you may want to reassign the author of the imported item to an existing user of this site. For example, you may want to import all the entries as <code>admin</code>s entries.
da-DK: For at gøre det lettere for dig at redigere og gemme det importerede indhold, skal du muligvis omfordele forfatteren af den importerede vare til en eksisterende bruger af dette websted. Du kan f.eks. Importere alle posterne som <code>admin</ code>s indlæg.

en: Import Attachments
da-DK: Import vedhæftede filer

en: Download and import file attachments
da-DK: Download og importer filvedhæftede filer

en: Submit
da-DK: Indsend

en: or create new user with login name:
da-DK: eller opret ny bruger med login navn:

en: as a new user:
da-DK: som ny bruger:

en: assign posts to an existing user:
da-DK: tildele stillinger til en eksisterende bruger:

en: or assign posts to an existing user:
da-DK: eller tildele stillinger til en eksisterende bruger:

en: - Select -
da-DK: - Vælg -

en: Menu item skipped due to missing menu slug
da-DK: Menupunktet springes over på grund af manglende menupakke

en: Menu item skipped due to invalid menu slug: %s
da-DK: Menupunktet springes over på grund af ugyldig menu slug: %s

en: Fetching attachments is not enabled
da-DK: Hentning af vedhæftede filer er ikke aktiveret

en: Invalid file type
da-DK: Ugyldig filtype

en: Remote server did not respond
da-DK: Fjernserveren reagerede ikke

en: Remote server returned error response %1$d %2$s
da-DK: Fjernserver returnerede fejl respons %1$d %2$s

en: Remote file is incorrect size
da-DK: Fjernfilen er forkert størrelse

en: Zero size file downloaded
da-DK: Nulstørrelsesfil downloadet

en: Remote file is too large, limit is %s
da-DK: Fjernfilen er for stor, grænsen er %s

en: Import WordPress
da-DK: Importer WordPress

en: Import <strong>posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags</strong> from a WordPress export file.
da-DK: Importer <strong>indlæg, sider, kommentarer, brugerdefinerede felter, kategorier og tags</strong> fra en WordPress-eksportfil.

en: %s (Pending)
da-DK: %s (Afventer)

en: Column
da-DK: Kolonne

en: Move up
da-DK: Flyt op

en: Move down
da-DK: Flyt ned

en: Edit Menu Item
da-DK: Rediger Menupunktet

en: Mega Menu Column Title <span class="tp_supersmall">(if you dont want to display a title just enter a single dash: "-" )</span>
da-DK: Mega Menu Column Title <span class="tp_supersmall">(hvis du ikke vil vise en titel, skal du blot indtaste en enkelt bindestreg: "-")</ span>

en: Title Attribute
da-DK: Titelattribut

en: link Target
da-DK: link Mål

en: Same window or tab
da-DK: Samme vindue eller faneblad

en: New window or tab
da-DK: Nyt vindue eller faneblad

en: CSS Classes (optional)
da-DK: CSS-klasser (valgfrit)

en: link Relationship (XFN)
da-DK: link Forhold (XFN)

en: Description
da-DK: Beskrivelse

en: Menu Icon
da-DK: Menu-ikon

en: Click to browse icon
da-DK: Klik for at browse ikon

en: Browse Icon
da-DK: Gennemse ikon

en: Hide text of This Item
da-DK: Skjul tekst af denne vare

en: Disable Link
da-DK: Deaktiver Link

en: Target Blank
da-DK: Mål _blank

en: Submenu Type
da-DK: Undermenu Type

en: Multicolumn Dropdown
da-DK: Multikolonne Dropdown

en: Widget area
da-DK: Widget område

en: Widget Area
da-DK: Widget Område

en: Select Widget Area
da-DK: Vælg Widget Area

en: Submenu Columns (Not For Standard Drops)
da-DK: Undermenu-kolonner (Ikke For Standarddråber)

en: Choose the number of columns.
da-DK: Vælg antal kolonner.

en: Features
da-DK: Funktioner

en: Enable Login Popup
da-DK: Aktivér login popup

en: Enable login popup when take this course with user not logged in.
da-DK: Aktivér login popup, når du tager dette kursus med bruger, der ikke er logget ind.

en: One Course ID
da-DK: Et kursus ID

en: Only use for Demo One Course.
da-DK: Brug kun til Demo One Course.

en: Contact Form 7 Shortcode
da-DK: Kontaktformular 7 Kortkode

en: Only use for Demo Kindergarten.
da-DK: Brug kun til Demo børnehave.

en: Timetable Link
da-DK: Tidsplan Link

en: Hidden Ads
da-DK: Skjulte annoncer

en: Hidden ads learnpress on WordPress admin.
da-DK: Skjulte annoncer learningpress på WordPress admin.

en: Single Pages
da-DK: Enkelt sider

en: Allows you to choose a layout to display for all single course pages.
da-DK: Tillader dig at vælge et layout, der skal vises for alle enkeltkursider.

en: Allows you to choose a layout for all events archive pages.
da-DK: Giver dig mulighed for at vælge et layout for alle events arkiver sider.

en: Allows you can setup sub heading for archive.
da-DK: Tillader, at du kan opsætte underrubrik til arkiv.

en: Settings
da-DK: Indstillinger

en: Show Year
da-DK: Vis år

en: Show year on date of all place display events.
da-DK: Vis år på dato for alle stedvisninger.

en: Single Page
da-DK: Enkelt side

en: Allows you to choose a layout to display for all event single pages.
da-DK: Tillader dig at vælge et layout, der skal vises for alle begivenhedssider.

en: Allows you to choose background color for your copyright area.
da-DK: Tillader dig at vælge baggrundsfarve til dit ophavsret.

en: Allows you to choose color for your copyright area.
da-DK: Tillader dig at vælge farve til dit ophavsret.

en: Copyright Text
da-DK: Ophavsret Tekst

en: Enter the text that displays in the copyright bar. HTML markup can be used.
da-DK: Indtast teksten, der vises i copyrightbaren. HTML markup kan bruges.

en: Enter footer custom class.
da-DK: Indtast brugerdefineret klasse.

en: Footer Background Image
da-DK: Footer Baggrundsbillede

en: Background image
da-DK: Baggrundsbillede

en: Background Repeat
da-DK: Baggrund Gentag

en: Repeat
da-DK: Gentage

en: Repeat X
da-DK: Gentag X

en: Repeat Y
da-DK: Gentag Y

en: No Repeat
da-DK: Ingen gentagelse

en: Background Position
da-DK: Baggrundsposition

en: Background Attachment
da-DK: Baggrundsvedhæftning

en: Scroll
da-DK: Rul

en: Fixed
da-DK: Fast

en: Inherit
da-DK: Arve

en: Background Size
da-DK: Baggrundsstørrelse

en: Contain
da-DK: Indeholde

en: Cover
da-DK: Dække over

en: Custom CSS & JS
da-DK: Brugerdefineret CSS & JS

en: Just want to do some quick CSS changes? Enter theme here, they will be applied to the theme.
da-DK: Vil du bare lave nogle hurtige CSS-ændringer? Indtast tema her, de vil blive anvendt på temaet.

en: Just want to do some quick JS changes? Enter theme here, they will be applied to the theme.
da-DK: Vil du bare lave nogle hurtige JS-ændringer? Indtast tema her, de vil blive anvendt på temaet.

en: Extra Features
da-DK: Ekstra funktioner

en: Smooth Scrolling
da-DK: Glat rulning

en: Turn on to enable smooth scrolling.
da-DK: Tænd for at aktivere glat rulning.

en: Remove Query String
da-DK: Fjern forespørgselsstreng

en: Back To Top
da-DK: Tilbage til toppen

en: Turn on to enable the Back To Top script which adds the scrolling to top functionality.
da-DK: Tænd for at aktivere Back to Top-scriptet, som tilføjer scrolling til øverste funktionalitet.

en: Preloading
da-DK: Forbelastning

en: Icon color
da-DK: Ikon farve

en: Allows you to choose a layout for your site.
da-DK: Tillader dig at vælge et layout til dit websted.

en: Page Layouts
da-DK: Side Layouts

en: Allows you to choose a layout to display for all pages on your site.
da-DK: Tillader dig at vælge et layout, der skal vises for alle sider på dit websted.

en: Allows you to add, remove, change logo on your site.
da-DK: Tillader dig at tilføje, fjerne, ændre logo på dit websted.

en: Allows you to add, remove, change sticky logo on your site.
da-DK: Tillader dig at tilføje, fjerne, ændre klæbrig logo på dit websted.

en: Logo width
da-DK: Logo bredde

en: Allows you to assign a value for logo width. Example: 10px, 3em, 48%, 90vh etc.
da-DK: Tillader dig at tildele en værdi for logo bredde. Eksempel: 10px, 3em, 48%, 90vh osv.

en: Sortable Buttons Sharing
da-DK: Sorterbar knapdeling

en: Click on eye icons to show or hide buttons. Use drag and drop to change the position of social share icons..
da-DK: Klik på øje ikoner for at vise eller skjule knapper. Brug træk og slip for at ændre placeringen af sociale delikoner.

en: Sticky Sidebar
da-DK: Sticky sidebjælke

en: Boxed Background
da-DK: Bokset baggrund

en: Select Background Type
da-DK: Vælg baggrundstype

en: Allows you to select a background for body content when you selected box layout in General Layouts
da-DK: Tillader dig at vælge en baggrund for kropsindhold, når du valgte bokslayout i generelle layout

en: Image
da-DK: Billede

en: Pattern
da-DK: Mønster

en: Tile
da-DK: Flise

en: Tile Horizontally
da-DK: Flise Horisontalt

en: Tile Vertically
da-DK: Tile lodret

en: Select a Background Pattern
da-DK: Vælg et baggrundsmønster

en: Primary Color
da-DK: Primær farve

en: Allows you to choose a primary color for your site.
da-DK: Tillader dig at vælge en primær farve til dit websted.

en: Secondary Color
da-DK: Sekundær farve

en: Allows you to choose a secondary color for your site.
da-DK: Tillader dig at vælge en sekundær farve til dit websted.

en: Button Hover Background Color
da-DK: Knap Hover Baggrundsfarve

en: Allows you to choose a button hover background color for your site.
da-DK: Tillader dig at vælge en knap svæver baggrundsfarve til dit websted.

en: Button Text Color
da-DK: Knappen Tekstfarve

en: Allows you to choose a button text color for your site.
da-DK: Giver dig mulighed for at vælge en teksttekst til din side.

en: Body Background Color
da-DK: Kropsfarve

en: Allows you to choose background color for body.
da-DK: Tillader dig at vælge baggrundsfarve til krop.

en: Headings
da-DK: Overskrifter

en: Heading Font-Family
da-DK: Overskrift Font-Family

en: Allows you to select font-family for headings (h1, h2, h3, h4, h5, h6)
da-DK: Giver dig mulighed for at vælge skrifttype-familie til overskrifter (h1, h2, h3, h4, h5, h6)

en: Allows you to select all font properties of H1 tag for your site
da-DK: Giver dig mulighed for at vælge alle skrifttypeegenskaber for H1-tag til dit websted

en: Allows you to select all font properties of H2 tag for your site
da-DK: Giver dig mulighed for at vælge alle skrifttypeegenskaber af H2-tag til dit websted

en: Allows you to select all font properties of H3 tag for your site
da-DK: Giver dig mulighed for at vælge alle skrifttypeegenskaber af H3-tag til dit websted

en: Allows you to select all font properties of H4 tag for your site
da-DK: Giver dig mulighed for at vælge alle skrifttypeegenskaber af H4-tag til dit websted

en: Allows you to select all font properties of H5 tag for your site
da-DK: Giver dig mulighed for at vælge alle fontegenskaber af H5-tag til dit websted

en: Allows you to select all font properties of H6 tag for your site
da-DK: Giver dig mulighed for at vælge alle skrifttypeegenskaber af H6-tag til dit websted

en: Typography
da-DK: Typografi

en: Body
da-DK: Legeme

en: Body Font
da-DK: Body skrifttype

en: Allows you to select all font properties of body tag for your site
da-DK: Giver dig mulighed for at vælge alle skrifttypegenskaber for kropstagget til dit websted

en: Utilities
da-DK: Hjælpeprogrammer

en: Enter your ID Google Analytics.
da-DK: Indtast dit id Google Analytics.

en: Enter your ID Facebook Pixel.
da-DK: Indtast dit ID Facebook Pixel.

en: Enter body custom class.
da-DK: Indtast kropsklasse.

en: Register Redirect
da-DK: Registrer Omdirigering

en: Allows register redirect url. Blank will redirect to home page.
da-DK: Tillader registrering omdirigering url. Blank vil omdirigere til startsiden.

en: Login Redirect
da-DK: Login omdirigering

en: Allows login redirect url. Blank will redirect to home page.
da-DK: Tillader login omdirigering url. Blank vil omdirigere til startsiden.

en: Page Builder
da-DK: Side Builder

en: Left Sidebar
da-DK: Venstre sidebjælke

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
da-DK: Statusser

en: Choose the layout type for archive blog.
da-DK: Vælg layouttypen for arkivbloggen.

en: Grid/List
da-DK: Gitter / Liste

en: Hidden Page Title
da-DK: Skjult sidetitel

en: Allows you can hidden or show page title on heading top.
da-DK: Tillader, at du kan gemme eller vise sidetitel på overskriften.

en: Hidden Breadcrumb
da-DK: Skjult Breadcrumb

en: Allows you can hidden breadcrumbs on page title.
da-DK: Giver dig mulighed for at skjule brødkrummer på sidetitel.

en: Sub Heading
da-DK: Underoverskrift

en: Allows you can setup sub heading.
da-DK: Tillader, at du kan opsætte underrubrik.

en: Excerpt Length
da-DK: Uddragslængde

en: Choose the number of words you want to cut from the content to be the excerpt of search and archive
da-DK: Vælg antallet af ord, du vil skære fra indholdet, for at være uddrag af søgning og arkiv

en: Top Image
da-DK: Topbillede

en: If you do not use background image, then can use background color for page title on heading top.
da-DK: Hvis du ikke bruger baggrundsbillede, kan du bruge baggrundsfarve til sidetitel på overskriften.

en: Title Color
da-DK: Titel farve

en: Allows you can select a color make text color for title.
da-DK: Tillader, at du kan vælge en farvefremstillet tekstfarve til titel.

en: Sub Title Color
da-DK: Undertitel Farve

en: Allows you can select a color make sub title color page title.
da-DK: Tillader, at du kan vælge en titel for farvetids titler i farvefag.

en: Blog Page
da-DK: Blog side

en: Allows you to choose a layout for the blog page.
da-DK: Tillader dig at vælge et layout til blogsiden.

en: Use Grid/List Template
da-DK: Brug Gitter / Listeskabelon

en: Show Author
da-DK: Vis forfatter

en: Allows you to show author meta tags to display at all blog page.
da-DK: Tillader dig at vise forfattermeta-tags til visning på alle blogsider.

en: Show
da-DK: At vise

en: Hide
da-DK: Skjule

en: Show Date
da-DK: Vis dato

en: Allows you to show date meta tags to display at all blog page.
da-DK: Tillader dig at vise dato metatags til visning på alle blogsider.

en: Show Category
da-DK: Vis kategori

en: Allows you to show category meta tags to display at single post page.
da-DK: Tillader dig at vise kategori-metatags til visning på en enkelt indlægsside.

en: Show Comment Number
da-DK: Vis kommentarnummer

en: Allows you to show comment meta tags to display at single post page.
da-DK: Giver dig mulighed for at vise kommentar-metatags til visning på en enkelt indlægsside.

en: Display Year
da-DK: Visningsår

en: Display year on date of Blog.
da-DK: Vis år på dato for Blog.

en: Singular Pages
da-DK: Singulære sider

en: Allows you to choose a layout to display for all single post pages.
da-DK: Tillader dig at vælge et layout, der skal vises for alle enkelt indlægssider.

en: Allows you can setup sub heading for single.
da-DK: Tillader, at du kan opsætte underrubrik til enkelt.

en: Related Posts
da-DK: Relaterede indlæg

en: Turn on to display related posts.
da-DK: Tænd for at vise relaterede indlæg.

en: Numbers of Related Post
da-DK: Antal relaterede poster

en: Allows you to choose a layout for all courses archive pages.
da-DK: Giver dig mulighed for at vælge et layout for alle kurser arkivsider.

en: Hide Breadcrumbs?
da-DK: Skjul brødkrummer?

en: Check this box to hide/show breadcrumbs.
da-DK: Markér dette felt for at skjule / vise brødkrummer.

en: Check this box to hide/show title.
da-DK: Markér denne boks for at skjule / vise titel.

en: Grid Columns
da-DK: Gittersøjler

[ctx: post format archive title]
en: Asides
da-DK: Sidebemærkninger

en: Default
da-DK: Standard

en: Submit and Check Out
da-DK: Indsend og check ud

en: Submit and Confirm
da-DK: Indsend og bekræft

en: Processing...
da-DK: Forarbejdning...

en: Link project:
da-DK: Link projekt:

en: Custom Layout
da-DK: Brugerdefineret layout

en: Custom Heading
da-DK: Tilpasset overskrift

en: Background Image Heading
da-DK: Baggrundsbilledoverskrift

en: Background Color Heading
da-DK: Baggrundsfarveoverskrift

en: Background color opacity
da-DK: Baggrundsfarver opacitet

en: Text Color Heading
da-DK: Tekstfarveoverskrift

en: Color Description Category
da-DK: Farve Beskrivelse Kategori

en: Hide Title
da-DK: Skjul titel

en: Hide Breadcrumbs
da-DK: Skjul brødkrummer

en: Posted by
da-DK: Sendt af

en: Categories
da-DK: Kategorier

en: Posted in %1$s
da-DK: Indsendt i %1$s

en: Tagged %1$s
da-DK: Mærket %1$s

en: Leave a comment
da-DK: Efterlad en kommentar

en: Year: %s
da-DK: År: %s

en: Month: %s
da-DK: Måned: %s

en: Day: %s
da-DK: Dag: %s

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
da-DK: Gallerier

[ctx: post format archive title]
en: Images
da-DK: Billeder

[ctx: post format archive title]
en: Videos
da-DK: Videoer

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
da-DK: Citater

[ctx: post format archive title]
en: Audio
da-DK: Lyd

en: Search Results for: %s
da-DK: Søgeresultater for: %s

en: (Edit)
da-DK: (Redigere)

en: Topic Tag: %s
da-DK: Emne Tag: %s

en: Related posts
da-DK: Relaterede indlæg

en: Featured Title Area
da-DK: Udvalgte titelområde

en: Custom Title and Subtitle
da-DK: Brugerdefineret titel og undertekst

en: Hide Title and Subtitle
da-DK: Skjul titel og undertekst

en: Custom Title
da-DK: Brugerdefineret titel

en: Leave empty to use post title
da-DK: Lad være tom for at bruge post titel

en: Color Title
da-DK: Farvetitel

en: Subtitle
da-DK: Undertekst

en: Color Subtitle
da-DK: Farve Undertekst

en: Background Image
da-DK: Baggrundsbillede

en: Background color
da-DK: Baggrundsfarve

en: Use Custom Layout
da-DK: Brug brugerdefineret layout

en: Select Layout
da-DK: Vælg Layout

en: Important Update!
da-DK: Vigtig opdatering!

en: Thim Core %s is available for your system and is ready to install.
da-DK: Thim Core %s er tilgængelig til dit system og er klar til at installere.

en: Go to update
da-DK: Gå til opdatering

en: Archive Pages
da-DK: Arkiver sider

en: Allows you to choose a layout for all archive pages.
da-DK: Tillader dig at vælge et layout for alle arkivsider.

en: Author
da-DK: Forfatter

en: Page
da-DK: Side

en: Search results for:
da-DK: Søgeresultater for:

en: 404 Page
da-DK: 404 Side

en: Testimonials
da-DK: Udtalelser

en: Our Team
da-DK: Vores hold

en: Your comment is awaiting moderation.
da-DK: Din kommentar afventer moderation.

en: Edit
da-DK: Redigere

en: Color Sub Title
da-DK: Farveundertitel

en: No Padding Content
da-DK: Ingen polstring indhold

en: Thim Widget
da-DK: Tema-widget

en: Share:
da-DK: Del:

en: Lost Password
da-DK: Glemt kodeord

en: Lost your password?
da-DK: Glemt dit kodeord?

en: Organizers
da-DK: Arrangører

en: No members exists. You can create a member data from
da-DK: Der findes ingen medlemmer. Du kan oprette en medlemsdata fra

en: Get Members
da-DK: Få medlemmer

en: Hold down the Ctrl (Windows) / Command (Mac) button to select multiple options.
da-DK: Hold Ctrl (Windows) / Kommando (Mac) knappen nede for at vælge flere indstillinger.

en: Current Members:
da-DK: Nuværende medlemmer:

en: None
da-DK: Ingen

en: Name
da-DK: Navn

en: Email
da-DK: E-mail

en: Website
da-DK: Internet side

en: Someone has requested a password reset for the following account:
da-DK: Nogen har bedt om en nulstilling af adgangskode til følgende konto:

en: Username: %s
da-DK: Brugernavn: %s

en: If this was a mistake, just ignore this email and nothing will happen.
da-DK: Hvis dette var en fejl, ignorerer du bare denne email, og der sker ikke noget.

en: To reset your password, visit the following address:
da-DK: For at nulstille din adgangskode, besøg følgende adresse:

en: Invalid request.
da-DK: Ugyldig anmodning.

en: Related Items
da-DK: Relaterede poster

en: This post doesn't have config video, please add the video!
da-DK: Dette indlæg har ikke config video, vær venlig at tilføje videoen!

en: This post doesn't have any gallery images, please add some!
da-DK: Dette indlæg har ikke nogen galleri billeder, vær venlig at tilføje nogle!

en: The price for membership is <p class="price">%s</p>
da-DK: Prisen for medlemskab er <p class = "price">%s</ p>

en: <p class="expired">then %s per %s for %d more %s</p>
da-DK: <p class="expired">derefter %s pr %s for %d mere %s</ p>

en: <p class="expired">then %s every %d %s for %d more payments</p>
da-DK: <p class="expired">derefter %s hver %d %s for %d flere betalinger</p>

en: <p class="expired">then %s after %d %s</p>
da-DK: <p class="expired">derefter %s efter %d %s</p>

en: The price for membership is <strong>%s per %s</strong>
da-DK: Prisen for medlemskab er <strong>%s per %s</strong>

en: <p class="expired">%s per %s</p>
da-DK: <p class="expired">%s pr %s</p>

en: The price for membership is <strong>%s every %d %s</strong>
da-DK: Prisen for medlemskab er <strong>%s per %s</strong>

en: <p class="expired">%s every %d %s</p>
da-DK: <p class="expired">%s pr %s</p>

en: <p class="expired">then %s per %s</p>
da-DK: <p class="expired">derefter %s pr %s</p>

en: <p class="expired">and then %s every %d %s</p>
da-DK: <p class="expired">og derefter %s hver %d %s</p>

en: After your initial payment, your first payment is Free.
da-DK: Efter din første betaling er din første betaling gratis.

en: After your initial payment, your first %d payments are Free.
da-DK: Efter din første betaling er din første betaling gratis.

en: After your initial payment, your first payment will cost %s.
da-DK: Efter din første betaling vil din første betaling koste %s.

en: After your initial payment, your first %d payments will cost %s.
da-DK: Efter din indledende betaling vil dine første %d betalinger koste %s.

en: Customers in %s will be charged %s%% tax.
da-DK: Kunder i %s bliver opkrævet %s%% skat.

en: Something wrong. Please try again.
da-DK: Noget galt. Prøv igen.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or email.
da-DK: <strong>FEJL</strong>: Ugyldigt brugernavn eller e-mail.

en: <strong>ERROR</strong>: The password you entered is incorrect.
da-DK: <strong>FEJL</strong>:  Den indtastede adgangskode er forkert.

en: <strong>ERROR</strong>: Something wrong. Please try again.
da-DK: <strong>FEJL</strong>: Noget galt. Prøv igen.

en: Login successful, redirecting...
da-DK: Log ind vellykket, omdirigerer...

en: has been added to your cart.
da-DK: er blevet tilføjet til din indkøbsvogn.

en: Continue Shopping
da-DK: Fortsætte med at handle

en: View Cart
da-DK: Se indkøbsvogn

en: Page title
da-DK: Sidetitel

en: Course
da-DK: Kursus

en: Portfolio
da-DK: Portefølje

en: Preaload Image
da-DK: Forlæse billede

en: Thim Core plugin is the newest upgrade version of Thim Framework. <strong>Do not re-activate Thim Framework and <a href="%s" title="Delete Thim Framework plugin">better delete this plugin</a></strong>.
da-DK: Thim Core-plugin er den nyeste version af Thim Framework. <strong>Genaktiver ikke Thim Framework og <a href="%s" title="Delete Thim Framework plugin">bedre slet dette plugin</a></ strong>.

en: <h3>Notice</h3>If you have troubles with saving customize after update the theme, <a href="%s">please click here to fix it</a>. If not, ignore this message.
da-DK: <h3>Bemærk</ h3>Hvis du har problemer med at gemme tilpasse efter opdatering, skal du <a href="%s"> venligst klikke her for at rette det </a>. Hvis ikke, ignorér denne meddelelse.

en: Portfolio Meta
da-DK: Portefølje Meta

en: Background Color
da-DK: Baggrundsfarve

en: No course found
da-DK: Ingen kursus fundet

en: Facebook Account
da-DK: Facebook-konto

en: Twitter Account
da-DK: Twitter konto

en: Google Plus Account
da-DK: Google Plus-konto

en: LinkedIn Plus Account
da-DK: LinkedIn Plus-konto

en: Youtube Account
da-DK: Youtube-konto

en: %s star
da-DK: %s stjerne

en: %s stars
da-DK: %s stjerne

en: Leave A Review
da-DK: Forlad en anmeldelse

en: Please provide as much detail as you can to justify your rating and to help others.
da-DK: Giv så meget detaljer som du kan for at retfærdiggøre din bedømmelse og hjælpe andre.

en: Title
da-DK: Titel

en: Rating
da-DK: Bedømmelse

en: Submit Review
da-DK: Indsend anmeldelse

en: Review
da-DK: Anmeldelse

en: (%1$s review) | (%1$s reviews)
da-DK[0]: %1$s anmeldelse)
da-DK[1]: %1$s anmeldelser)

en: (0 review)
da-DK: (0 anmeldelse)

en: Reviews
da-DK: Anmeldelser

en: Average Rating
da-DK: Gennemsnitlig bedømmelse

en: %1$s rating | %1$s ratings
da-DK[0]: %1$s vurdering
da-DK[1]: %1$s ratings

en: 0 rating
da-DK: 0 bedømmelse

en: Detailed Rating
da-DK: Detaljeret bedømmelse

en: All courses
da-DK: Alle kurser

en: All Courses
da-DK: Alle Kurser

en: You May Like
da-DK: Du kan lide

en: Duration
da-DK: Varighed

en: Course duration
da-DK: Kursets varighed

en: 50 hours
da-DK: 50 timer

en: Skill Level
da-DK: Færdighedsniveau

en: A possible level with this course
da-DK: Et muligt niveau med dette kursus

en: All levels
da-DK: Alle niveauer

en: Language
da-DK: Sprog

en: Language's used for studying
da-DK: Sprog bruges til at studere

en: Course Features
da-DK: Kursusfunktioner

en: Lectures
da-DK: Forelæsninger

en: Quizzes
da-DK: Quizzer

en: Skill level
da-DK: Færdighedsniveau

en: Students
da-DK: Studerende

en: Assessments
da-DK: Vurderingerne

en: Yes
da-DK: Ja

en: Self
da-DK: Selv

en: Courses
da-DK: Kurser

en: Quiz Results
da-DK: Quiz Resultater

en: Wishlist
da-DK: ønskeliste

en: This user is not available!
da-DK: Denne bruger er ikke tilgængelig!

en: Hint
da-DK: Antydning

en: Question
da-DK: Spørgsmål

en: You have completed this lesson.
da-DK: Du har gennemført denne lektion.

en: Complete Lesson
da-DK: Komplet lektion

en: Certificate
da-DK: Certifikat

en: Skill Levels
da-DK: Færdighedsniveauer

en: Languages
da-DK: Sprog

en: Free
da-DK: Gratis

en: Orders
da-DK: Ordrer

en: Certificates
da-DK: Certifikater

en: Collections
da-DK: Samlinger

en: Enter media intro
da-DK: Indtast medieintro

en: Media
da-DK: Medier

en: Add an embed link like video, PDF, slider...
da-DK: Tilføj en integreret link som video, PDF, skyderen ...

en: Account
da-DK: Konto

en: Your change is saved
da-DK: Din ændring er gemt

en: Error on update your profile info
da-DK: Fejl ved opdatering af dine profiloplysninger

en: You have already finished course
da-DK: Du er allerede færdig med kurset

en: You have already enrolled in this course
da-DK: Du har allerede tilmeldt dig dette kursus

en: You may also like
da-DK: Du vil måske også kunne lide

en: Category Meta Box
da-DK: Kategori Meta Box

en: Using in Theme Option
da-DK: Brug i Theme Option

en: No Sidebar
da-DK: Ingen sidebjælke

en: Date
da-DK: Dato

en: Comments
da-DK: Kommentarer

en: 0 comment
da-DK: 0 kommentar

en: 1 comment
da-DK: 1 kommentar

en: comments
da-DK: kommentarer

en: On
da-DK: På

en: Off
da-DK: Sluk

en: Allows you to choose border color for your copyright area.
da-DK: Giver dig mulighed for at vælge grænsefarve til dit ophavsret.

en: Error!
da-DK: Fejl!

en: Sorry, we can't find the page you are looking for. Please go to
da-DK: Beklager, vi kan ikke finde den side, du leder efter. Venligst gå til

en: Home.
da-DK: Hjem.

en: There are no available posts!
da-DK: Der er ingen ledige stillinger!

en: Showing only one result
da-DK: Viser kun ét resultat

en: Showing last post of %s results
da-DK: Viser sidste indlæg af% s resultater

en: Showing %s-%s of %s results
da-DK: Viser% s-% s af% s resultater

en: Comment navigation
da-DK: Kommentar navigering

en: &larr; Older Comments
da-DK: &larr; Ældre kommentarer

en: Newer Comments &rarr;
da-DK: Nyere kommentarer &rarr;

[ctx: comments title]
en: 1 Comment | %1$s Comments
da-DK[0]: 1 kommentar
da-DK[1]: %1$s kommentarer

en: Comments are closed.
da-DK: Kommentarer er lukket.

en: Leave A Reply
da-DK: Efterlad et Svar

en: Post Comment
da-DK: Skriv kommentar

en: Comment *
da-DK: Kommentar *

en: Read More
da-DK: Læs mere

en: Nothing Found
da-DK: Intet fundet

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
da-DK: Klar til at offentliggøre dit første indlæg? <a href="%1$s"> Kom i gang her </a>.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
da-DK: Beklager, men intet matchede dine søgeord. Prøv igen med nogle forskellige søgeord.

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
da-DK: Det ser ud til, at vi ikke kan finde det, du leder efter. Måske søgning kan hjælpe.

en: Pages:
da-DK: Sider:

en: Previous post
da-DK: Forrige indlæg

en: Next post
da-DK: Næste indlæg

en: Primary Menu
da-DK: Primær menu

en: Right Sidebar
da-DK: Højre sidepanel

en: Toolbar Header
da-DK: Værktøjslinjeoverskrift

en: Menu Right
da-DK: Menu Højre

en: Menu top only display with header version 2
da-DK: Menu top kun vises med header version 2

en: Footer
da-DK: Sidefod

en: Footer Sidebar
da-DK: Footer Sidebjælke

en: Footer Bottom
da-DK: Bundfod

en: Footer Bottom Sidebar
da-DK: Sidebjælke på fodersiden

en: Copyright
da-DK: Ophavsret

en: Sidebar Courses
da-DK: Sidebar Kurser

en: Sidebar display on header version 3
da-DK: Sidebjælke på hovedversion 3

en: Custom widgets area.
da-DK: Brugerdefineret widgets område.

en: Username
da-DK: Brugernavn

en: Password
da-DK: Adgangskode

en: Close
da-DK: Tæt

en: Creator
da-DK: Skaberen

en: Topic
da-DK: Emne

en: Registered Users
da-DK: Registrerede brugere

en: Forums
da-DK: Fora

en: Topics
da-DK: Emner

en: Replies
da-DK: Svar

en: Topic Tags
da-DK: Emne Tags

en: Hidden Topics
da-DK: Skjulte emner

en: Hidden Replies
da-DK: Skjulte svar

en: Search for:
da-DK: Søge efter:

en: Search the topic
da-DK: Søg i emnet

en: Search
da-DK: Søg

en: Load More
da-DK: Indlæs mere

en: Sorry, there was no activity found. Please try a different filter.
da-DK: Beklager, der var ingen aktivitet fundet. Prøv et andet filter.

en: View Conversation
da-DK: Vis samtale

en: Comment %s
da-DK: Kommentar% s

en: Mark as Favorite
da-DK: Markér som favorit

en: Favorite
da-DK: Favorit

en: Remove Favorite
da-DK: Fjern favorit

en: Comment
da-DK: Kommentar

en: Post
da-DK: Stolpe

en: Cancel
da-DK: Afbestille

en: The public activity for everyone on this site.
da-DK: Den offentlige aktivitet for alle på dette websted.

en: All Members %s
da-DK: Alle medlemmer% s

en: The activity of my friends only.
da-DK: Kun mine venner.

en: My Friends %s
da-DK: Mine venner %s

en: The activity of groups I am a member of.
da-DK: Aktiviteten af grupper jeg er medlem af.

en: My Groups %s
da-DK: Mine grupper %s

en: The activity I've marked as a favorite.
da-DK: Den aktivitet jeg har markeret som en favorit.

en: My Favorites %s
da-DK: Mine favoritter %s

en: Activity that I have been mentioned in.
da-DK: Aktivitet, som jeg er blevet nævnt i.

[ctx: Number of new activity mentions]
en: %s new | %s new
da-DK[0]: %s ny
da-DK[1]: %s ny

en: Show:
da-DK: At vise:

en: &mdash; Everything &mdash;
da-DK: &mdash; Alt &mdash;

en: What's new in %s, %s?
da-DK: Hvad er nyt i %s, %s?

en: What's new, %s?
da-DK: Hvad er nyt, %s?

en: Post Update
da-DK: Post opdatering

en: Post in
da-DK: Indlæg i

en: My Profile
da-DK: Min profil

en: Order By:
da-DK: Bestil af:

en: Last Active
da-DK: Sidste aktiv

en: Newest Registered
da-DK: Nyeste Registreret

en: Alphabetical
da-DK: Alfabetisk

en: Sorry, no members were found.
da-DK: Beklager, ingen medlemmer blev fundet.

en: Home
da-DK: Hjem

en: Events
da-DK: Begivenheder

en: Archives
da-DK: Arkiv
